НОВИНИ

У Мінську силовики провели обшук польського телеканалу "Белсат"

Зазначається, що правоохоронці під час обшуку вилучили техніку.

У Мінську в офісі польського супутникового телеканалу "Белсат" пройшли обшуки. Про це йдеться на сайті телеканалу.

 

Зокрема, працівники МНС спиляли двері в офіс о 8:55 ранку.

 

Так, Слідчий комітет повідомив, що обшук проводився в рамках кримінального провадження за ст. 188 КК - "Наклеп".

 

Наголошується, що силовики під час обшуку вилучили техніку.  Її вивезли в чорному бусі. Правоохоронці вилучили три ноутбука і два блоки, а також інші носії інформації. Їх цікавить вся інформація, яка там знаходиться. 

 

 

"У вас є офіс в Мінську? По-моєму, це просто квартира. Проводиться обшук у зв'язку з кримінальною справою по ст. 188 ч. 2 (наклеп), яку порушила прокуратура. За нашою інформацією, в приміщенні, імовірно, може залишатися комп'ютерна техніка, з якої була поширена ця наклепницька недостовірна інформація. Ваші колеги викликалися вже на допити, для них це не має бути новиною", - зауважив прес-секретар Слідчого комітету Сергєй Кабакович.

 

"Вони не пояснили, в чому провина« Белсату ». Вони сказали, що потрібно говорити правду, я не знаю, що вони мали на увазі. Всі ці дії мають на меті перешкодити діяльності телеканалу в Мінську та Білорусі. Вже не вперше вони приходять з обшуком. Тільки раніше це були адміністративні справи, а зараз ми під загрозою кримінальної справи. Влада зачищає інформаційний простір", - наголосив мінський координатор  телеканалу Нікалай Дєбьоло.

 

Як повідомлялося,  27 серпня 2018 року в Білорусі Слідчий комітет викликав та вручив постанову про тимчасове обмеження права на виїзд з країни п'ятьом журналістам, підозрюваним у справі про незаконний доступ до інформації агентства БелТА. Як зазначається, виїзд заборонений главреду БелаПАН Ірині Левшиній, обозревателю БелаПАН Тетяні Коровенковій, журналісту Deutsche Welle Павлюку Биковському, редакторам Tut.by Галині Уласик і Ганні Калтигіній.

 

Нагадаємо, 7 серпня 2018 року у Білорусі у виданнях БелаПАН і Tut.by відбулися обшуки. Так, слідчий комітет Білорусі затримав  головного редактора інтернет-порталу TUT.BY Марину Золотову. Зокрема, Золотова є підозрюваною у кримінальному провадженні за статтею за ч. 2 ст. 349 КК Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди). Зазначається, що до протиправної діяльності причетні працівники інтернет-порталу Tut.by , інформагентства БелаПАН і видавничого дому "Білоруська наука". Крім того, було затримано редактора Tut.by Анну Калтигіну , журналістку БелаПАН Тетяну Коровенкову.

 

8 серпня 2018 року у Білорусі затримали трьох журналістів і головного редактора порталу Realt.by у справі щодо несанкціонованого доступу до платної інформації державного агентства БелТА. А також силовики затримали журналіста Алєксєя Жукова і його дружини Аріни Сємичкіної. Крім того, білоруські силовики прийшли з обшуком до журналіста російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського. Згодом у Мінську затримали головного редактора інформаційного агентства "БелаПАН" Ірину Левшину.

 

Пізніше Слідчий комітет Білорусі звільнив усіх журналістів, яких затримали у справі про несанкціонований доступ до платної інформації державного агентства БелТА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.