НОВИНИ

Глава ЦВК не бачить доцільності у зміні законодавчих норм проведення дебатів кандидатів у президенти України

На сьогодні жоден із штабів не звертався до ЦВК щодо дебатів.

Центральна виборча комісія (ЦВК) не бачить підстав, щоб змінити постанову для проведення дебатів Володимира Зеленського та Петра Порошенка на НСК "Олімпійський". Про це на брифінгу заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

 

За її словами, на сьогодні жоден із штабів не звертався до ЦВК щодо дебатів. Тому Центрвиборчком не бачить підстав для зміни своєї постанови, яка відповідає міжнародним стандартам проведення теледебатів.

 

"Дебати, які безпосередньо встановлені в ст. 62 (закону про вибори президента, - ред.), відповідають міжнародній практиці. Згідно з постановою №472 від 5 травня 2014 є чотири базові принципи, які повинні бути дотримані при проведенні дебатів... Дебати мають відбутися в тому порядку, в якому вони встановлені законом і постановою ЦВК. Це наша позиція і ми все зробимо для того, щоб все було підготовлено", - додала Сліпачук.

 

Раніше чинний президент України Петро Порошенко повідомив, що дебати із кандидатом в президенти Володимиром Зеленським повинні відбутися 14 квітня на НСК "Олімпійський" о 19:00 або 20:00. 

 

Своєю чергою, голова Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що теледебати 19 квітня обов'язково відбудуться на Суспільному. 

 

Нагадаємо, 3 квітня кандидат у президенти Володимир Зеленський записав звернення, у якому заявив про готовність провести дебати із чинним президентом Петром Порошенком. Водночас він висунув ультиматум, що дебати мають відбутися на НСК «Олімпійський» та дав Порошенку 24 години на прийняття рішення. Своєю чергою, Порошенко оголосив, що готовий провести дебати з Зеленським. Також він відзначив, що дебати – це не шоу, і в законі про вибори президента прописані правила їх проведення. 

 

Згодом керівник штабу Зеленського заявив, що Порошенко нібито має виконати ще низку умов для проведення дебатів, після чого будуть погоджені їхні дата і час. Зокрема, Іван Баканов відзначив, що «наразі зарано щось конкретно говорити щодо самих дебатів, оскільки не виконані усі вимоги, які були озвучені в цьому ролику». За його словами, йдеться про визнання кандидата кандидатом, про надання відповіді щодо медичної експертизи.

 

Натомість державне підприємство НСК «Олімпійський» повідомило, що не отримувало жодних офіційних заявок чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в президенти України. Разом з цим, Національна суспільна телерадіокомпанія України повідомила, що має технічну можливість провести трансляцію зі стадіону НСК «Олімпійський», однак це питання має врегулювати ЦВК. У свою чергу, заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко повідомив, що дебати, згідно з законом, проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету. На його думку, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні «Олімпійський», мають на увазі форму агітації, яка має оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.