НОВИНИ

Польські пілоти здійснили 18 перехоплень над Балтикою через порушення з боку літаків РФ

Польський військовий контингент "Орлік 8" розповів про місію НАТО Baltic Air Policing.

Польські пілоти, які патрулюють повітряний простір країн Балтії у рамках місії Північноатлантичного альянсу Baltic Air Policing, здійснили від початку січня 2019 року 18 перехоплень через порушення з боку російських літаків. Про це повідомляє польский портал polska-zbrojna.pl.

 

Зокрема, наразі місію Baltic Air Policing очолює Польський військовий контингент"Орлік 8", розгорнутого на авіабазі в литовському місті Шяуляй.

 

Так, командувач Польського військового контингенту "Орлік 8", підполковник пілот Адам Каліновський розповідає про місію льотчиків-винищувачів F-16 в Литві. За його словами, цього року від початку розгортання контингенту польські пілоти здійснили 18 бойових польотів.

 

"Я тікаю, а ти тут з ними пограйся", - така розмова між двома російськими пілотами була почута пілотами Польського військового контингенту.

 

"Ми перебуваємо в Литві три місяці і у нас було 18 тривог...Діяльність російських літаків, безумовно, вища", - зауважив він.

 

"Таке маневрування здійснюється в повітрі з величезною швидкістю і з дуже великими перевантаженнями. Це все для того, щоб максимально наблизитися і зробити найбільш точні фотографії. Польські пілоти не пускали росіян", - наголосив Каліновський.

 

"Ми фотографуємо озброєння, кабіну, але найважливішим є боковий номер літака, який дає багато інформації, у тому числі які літаки летять до Калінінградської області...Але фотографії є ​​лише частиною нашої місії. Головне завдання - перехопити літак, який намагається порушити повітряний простір країн Балтії", - додав  підполковник.

 

Нагадаємо, 3 січня польські військово-повітряні сили розпочали патрулювання небо над країнами Балтії в рамках повітряної місії НАТО, замінивши Бельгію. П Зокрема, чотири польські винищувачі F-16 розмістилися на повітряній базі у литовському Шяуляї.

 

Раніше винищувачі НАТО перехопили три військові літаки РФ над Балтійським морем.

 

Як повідомлялося, 27 вересня німецькі і бельгійські винищувачі перехопили два російських бомбардувальники Ту-160 над Балтійським морем. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.