НОВИНИ

Аласанія озвучив вартість дебатів на стадіоні

Також кандидатам доведеться заплатити телеканалам, які будуть транслювати цю подію.

Вартість проведення дебатів перед виборами на НСК "Олімпійський" між Володимиром Зеленським і Петром Порошенком становить майже 6 млн доларів. Про це журналістам сказав голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

 

Аласанія повідомив, що основне - це оренда самого стадіону мінімум на два дні, на якому необхідно буде встановити сцену. Крім того, необхідні екрани, камери, світло, звук тощо.

 

"Разом все потягнуло на 5,9 млн", - сказав він.

 

Голова НОТУ також повідомив, що кандидатам доведеться заплатити телеканалам, які будуть транслювати цю подію, оскільки дебати можуть вважатися політичною агітацією. "Це вже окремо по прайсам всіх каналів", - повідомив він.

 

У той же час він висловив сумнів, що дебати відбудуться на стадіоні, відзначивши, що телеканал "Суспильне" є нейтральною майданчиком, на якій зійдуться обидва кандидати і проведуть дебати 19 квітня.

 

Раніше голова Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що теледебати 19 квітня обов'язково відбудуться на Суспільному. 

 

Нагадаємо, 3 квітня кандидат у президенти Володимир Зеленський записав звернення, у якому заявив про готовність провести дебати із чинним президентом Петром Порошенком. Водночас він висунув ультиматум, що дебати мають відбутися на НСК «Олімпійський» та дав Порошенку 24 години на прийняття рішення. Своєю чергою, Порошенко оголосив, що готовий провести дебати з Зеленським. Також він відзначив, що дебати – це не шоу, і в законі про вибори президента прописані правила їх проведення. 

 

Згодом керівник штабу Зеленського заявив, що Порошенко нібито має виконати ще низку умов для проведення дебатів, після чого будуть погоджені їхні дата і час. Зокрема, Іван Баканов відзначив, що «наразі зарано щось конкретно говорити щодо самих дебатів, оскільки не виконані усі вимоги, які були озвучені в цьому ролику». За його словами, йдеться про визнання кандидата кандидатом, про надання відповіді щодо медичної експертизи.

 

Натомість державне підприємство НСК «Олімпійський» повідомило, що не отримувало жодних офіційних заявок чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в президенти України. Разом з цим, Національна суспільна телерадіокомпанія України повідомила, що має технічну можливість провести трансляцію зі стадіону НСК «Олімпійський», однак це питання має врегулювати ЦВК. У свою чергу, заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко повідомив, що дебати, згідно з законом, проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету. На його думку, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні «Олімпійський», мають на увазі форму агітації, яка має оплачуватися з виборчих фондів кандидаті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.