НОВИНИ

В Польщі опозиція попередила про загрозу Polexit

За час своє діяльності польський уряд посилив напруженість у відносинах з ЄС.

У Польщі коаліція опозиційних партій розпочала кампанію перед виборами до Європейського парламенту, заявляючи, що правляча євроскептична партія "Право і справедливість" може вивести країну з Європейського союзу. Про це повідомляє Euractiv.

 

Зокрема, за час своєї діяльності уряд "ПіС" посилив напруженість у відносинах з ЄС, запровадивши ряд суперечливих судових реформ, які, на думку Брюсселя, створюють загрозу незалежності судових органів, верховенству права і демократії.

 

Водночас Варшава відмовилася від деяких суперечливих законів. Утім, опозиція, як і раніше, стурбована тим, що напруга між "ПіС" і ЄС може прокласти шлях до Polexit - виходу Польщі з ЄС.

 

"Або ми матимемо сильну, процвітаючу, демократичну Польщу в сильній Європі, або те, що ми маємо сьогодні - партійну державу на шляху до виходу з Європейського Союзу", - зауважив Гжегож Схетина, лідер опозиційної партії "Громадянська платформа".

 

Наголошується, що майже 90% поляків підтримують членство в ЄС, який виділив країні мільярди євро у вигляді субсидій, що значно прискорило її економічний розвиток.

 
Раніше лідери п’ятьох опозиційних сил Польщі підписали декларацію про створення єдиної Європейської коаліції на вибори до Європарламенту.

 

Нагадаємо, опитування Центру дослідження громадської думки показало, що Європейська коалція, яка складається з польських опозиційних партій, можуть отримати найбільшу кількість членів Європарламенту від країни. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.