НОВИНИ

Європарламент затвердив нові правила ринку газу, що поширюються на "Північний потік-2"

За відповідне рішення проголосували 465 євродепутатів.

Європейський парламент затвердив нові правила ринку газу, які поширюватимуться на трубопроводи з країн, що не входять до складу Європейського Союзу, зокрема, на газопровід "Північний потік-2". Про це йдеться на сайті парламенту.

 

Зазначається, що відповідне рішення отримало 465 голосів "за" та 95 голосів "проти", ще 68 депутатів утрималися.

 

"Відтепер всі газопроводи з країн, що не входять в ЄС, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість. Це призведе до посилення енергетичної безпеки на нашому континенті. Це завжди було головною метою Європейського парламенту, і я радий, що ми досягли цього", - заявив очільник  комітету з промисловості, досліджень та енергетики, польський євродепутат Єжи Бузек.

 

"Змінені правила створять більш конкурентоспроможний газовий ринок ЄС, гарантуючи, що власники трубопроводів, які входять на територію ЄС, відокремлені від операторів газопостачання. Трубопроводи повинні стати доступними для інших операторів, як це вже діє відповідно до правил про внутрішні газопроводи ЄС. Споживачі виграють від більшої конкуренції та, отже, від зниження цін", - наголошується у повідомленні.

 

Після офіційного схвалення міністрами ЄС директива буде опублікована в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів. У держав-членів Євросоюзу буде дев'ять місяців, щоб привести своє національне законодавство у відповідність з цією директивою.

 

Раніше голова німецького Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що проект "Північний потік-2" може стати відповіддю на відмову Берліна від вугільної та атомної енергетики. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.