НОВИНИ

Німецький історик: Росія може чинити на них тиск Німеччину та Західну Європу через постачання газу

Якщо Німеччина та Західна Європа залежать від Росії, вони на випадок схожих із Кримом чи Сходом України експансивних дій Росії чи Путіна не зможуть по-справжньому підтримувати Польщу та Балтику, а захищати й поготів.

Росія Німеччина та Західна Європа непропорційно залежні від постачання російського газу, а отже, у разі чого Росія може чинити на них тиск. Про це для Die Welt пише історик та експерт із Близького Сходу Міхаель Вольфзон.

 

«За газопроводом «Північний потік-1» іде «Північний потік-2». Для наших у справжньому (читай географічному) сенсі обійдених й обманутих партнерів по НАТО та ЄС Польщі та Балтійських держав це провокація та першорядна екзистенційна загроза. Якщо Німеччина та Західна Європа залежать від Росії, вони на випадок схожих із Кримом чи Сходом України експансивних дій Росії чи Путіна не зможуть по-справжньому підтримувати Польщу та Балтику, а захищати й поготів. », - зуважив він.

 

Він нагадав, що Німеччина критикує президента США Дональда Трампа, який нехтує турботами свого (на папері) союзника. «Ми», як слабші, вимагаємо від старшого брата США партнерства, а самі натомість підважуємо безпеку слабших порівняно з нами Польщі та Балтійських держав. Так бачать ситуацію й інші країни ЄС, передовсім Франція.

 

«Та залежності від російського газу не може бути вдосталь. Замість того, щоб для рівноваги імпортувати природний газ через колись планований газогін «Набукко» із західно-, а тоді й східнокаспійських Азербайджану, Казахстану й Туркменістану, тепер через «Турецький потік» Чорним морем закуповують ще більше російського газу», — констатує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.