НОВИНИ

До отруєння Скріпаля причетний фахівець в галузі хімії - The New York Times

Зазначається, що така операція вимагає глибокого знання основ хімічних процесів.

Отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля і його дочки Юлії у британському місті Солсбері свідчить про роботу навченого фахівця, який добре знайомий з хімічною зброєю. Про це повідомляє американське видання The New York Times з посиланням на експертів.

 

Так, британські чиновники, які розслідували отруєння, вважають ймовірним нанесення нервово-паралітичної речовини на ручку вхідних дверей в будинку Скріпаля. Ця операція вважається настільки ризикованою і чутливою, що навряд чи вона була здійснена без схвалення Кремля. Оскільки нервовий агент є настільки потужним, таке завдання могло бути виконане лише кваліфікованими фахівцями, знайомими з хімічною зброєю. Британські та американські чиновники скептично ставляться до того, що незалежні суб'єкти могли б здійснювати таку ризикову операцію без схвалення на найвищих рівнях російського уряду.

 

"Подібна процедура вимагає глибокого знання основ хімічних процесів", - зауважив незалежний експерт в області хімічної зброї Річард Гатрі.

 

За його словами, "Новичок" необхідно нанести так, щоб він залишився на дверній ручці і з високою часткою ймовірності потрапило на шкіру після контакту.

 

"Це має величезне значення, якщо це була дверна ручка, тому що це означає, що хтось повинен був бути в Британії з матеріалом ...Треба було зробити так, щоб воно (нервово-паралітичну речовину Новачок, - ред.), Було видалено з ручки після того, як до неї доторкнутися, але і не занадто швидко зникло. Це складна хімія ", - наголосив Гатрі.

 

Нагадаємо, 5 вересня 2018 року у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова. Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

26 вересня 2018 року стало відомо, що справжнє ім'я "Руслана Боширова", одного з підозрюваних в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Великій Британії, насправді Анатолій Чєпіга, він полковник ГРУ. 8 жовтня стало відомо, що справжнє ім'я "Алєксандра Пєтрова", одного з підозрюваних в отруєнні колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Великій Британії, насправді Алєксандр Мішкін, він військовий лікар і полковник ГРУ.

 

У Великій Британії, у графстві Вілтшир, 5 березня 2018 року 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль, уже 18 травня виписали з лікарні й самого Скріпаля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.