НОВИНИ

У Литві винесли вирок підозрюваному у шпигунстві на користь РФ

Роман Шешель збирав і передавав інформацію про ВМС Литви, кораблі НАТО і перевезену ними військову техніку.

Окружний суд литовського міста Клайпеди засудив на сім років позбавлення волі громадянина Литви Романа Шешеля за шпигунство на користь Росії. Про це повідомляє портал Delfi.

 

"Зібрані в справі дані підтвердили, що він не тільки отримав завдання, але і виконав конкретні шпигунські дії", - зауважила представник суду Гінтаре Даугелайте.

 

Своєю чергою, Шешель свою провину не визнає і зі звинуваченнями не згоден. Зокрема, він може оскаржити вирок в апеляційному суді

 

Водночас генпрокуратура пропонувала засудити його на вісім років позбавлення волі.

 

Як повідомляла Генпрокуратура Литви, чоловік, що народився в 1974 році в Росії і проживав в Брянську, був завербований розвідкою РФ  і виконував завдання, пов'язані зі збором інформації і передачею її розвідувальним організаціям. На думку прокуратури, зібрані дані дозволяють вважати, що обвинувачений з 2015 року до його затримання в грудні 2017 року збирав і передавав інформацію про ВМС Литви, кораблі НАТО і перевезену ними військову техніку, об'єкти, що знаходяться в Клайпеді і в Клайпедському морському порту, включаючи стратегічні для нацбезпеки держави.

 

Нагадаємо, у лютому естонський суд визнав майора збройних сил Дениса Метсаваса та його батька Петра Воліна винними у державній зраді і шпигунстві на користь Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.