НОВИНИ

ЄС закликав країни приєднатися до повної заборони мін

Цього року відзначатиметься 20-річчя введення в дію Конвенції з заборони протипіхотних мін.
З нагоди Міжнародного дня просвіти щодо мінної безпеки та допомоги у протимінній діяльності Європейський Союз закликав всі країни приєднатися до Міжнародної конвенції із заборони протипіхотних мін та заборонити використання, зберігання, виробництво та розповсюдження цієї зброї. Про це йдеться у заяві речника ЄС на сайті Служби зовнішніх дій Євросоюзу.
 
Так, протягом багатьох років після закінчення конфлікту міни продовжують завдавати страшної шкоди, породжувати страх і припиняти повернення біженців і внутрішньо переміщених осіб до своїх домівок.

 

"За минулих п’ять років ми надали допомогу в протимінних заходах на суму понад 250 мільйонів євро у 26 країнах, уражених мінами, включаючи Боснію і Герцеговину, Чад, Колумбію, Ірак, Лаос, Ліван, Лівію, М’янму, Сомалі, Сирію, Туреччину й Україну", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що цього року відзначатиметься 20-річчя введення в дію Конвенції з заборони протипіхотних мін, до якої вже приєдналися 164 держави. З того часу 30 країн були оголошені вільними від мін, були знешкоджені понад 50 мільйонів мін, а офіційна торгівля протипіхотними мінами припинила своє існування. Ці дії прямо призвели до збереження багатьох тисяч життів.

 

"Конвенція є прикладом того, за що виступає Європейський Союз: міжнародний порядок на основі закону, який виходить з поваги до прав людини та міжнародного гуманітарного права", - йдеться у заяві речника ЄС.

 

Нагадаємо, 21 березня посольство США в Україні заявило, що Верховній раді необхідно ухвалити поправки в новий закон про розмінування, щоб уникнути ризиків згортання міжнародних програм з гуманітарного розмінування на Донбасі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.