НОВИНИ

Єврокомісія почала нову процедуру щодо порушення верховенства права в Польщі

Новий дисциплінарний режим, який польський уряд ввів для суддів, завдав удару незалежності суду.

Європейська комісія відкрила нову справу проти Польщі щодо чергового порушення верховенства права в країні. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Так, офіційний лист Єврокомісія надіслала до Варшави. 

 

Зокрема, йдеться про "нову дисциплінарну систему для суддів".

 

Водночас у Єврокомісії вважають, що новий дисциплінарний режим, який польський уряд ввів для суддів, завдав удару незалежності суду. Згідно з однією зі змін судді можуть бути піддані дисциплінарному розслідуванню і, зрештою, санкціям, на підставі змісту судових рішень, винесених ними.

 

"Новий дисциплінарний режим підриває незалежність польських суддів, не надаючи необхідних гарантій для захисту їх від політичного контролю, як того вимагає Суд Європейського союзу", - йдеться у заяві.

 

Наголошується, що польський уряд має два місяці, щоб відповісти на скарги Комісії.

 

Нагадаємо, 21 листопада 2018 року Сейм Польщі  ухвалив законопроект, який передбачає зміни закону про Верховний Суд. Так, законопроект, спрямований на скасування змін, які були прийняті відповідно до закону "Про Верховний суд", був внесений до парламенту правлячою партією "Право і справедливість".

 

19 жовтня 2018 року Європейський суд ухвалив рішення про те, що Польща повинна негайно призупинити застосування нового закону, який змусив деяких суддів Верховного суду до дострокового виходу на пенсію та повернути тих, хто вже залишив свої посади.

 

24 вересня 2018 року Єврокомісія звернулася до Суду справедливості ЄС у зв'язку із скандальним судовим законодавством, ухваленим в Польщі. 

 

Також 17 квітня 2018 року польський Сейм та Сенат прийняли зміни до трьох законів про про Верховний суд, суди загальної юрисдикції та Національну раду судочинства. 

 

Як повідомлялось, 2 липня 2018 року ЄС розпочав санкційну процедуру проти Польщі через польський суперечливий закон про Верховний суд. Своєю чергою, у Польщі відреагували на рішення Єврокомісії розпочати санкційну процедуру  Зокрема, міністр закордонних справ Яцек Чапутовіч заявив, що Польща доводитиме свою правоту у суді. У свою чергу, віце-міністр закордонних справ і міністр з європейських справ Конрад Шиманський заявив, що Польща в 30-денний термін відповість на поставлені перед нею питання з боку Єврокомісії.

 

Додамо, 1 березня депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, підтримавши рішення Європейської комісії розпочати процедуру санкцій проти Польщі через порушення верховенства права.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.