НОВИНИ

В ЄС домовились про безвізовий режим для британців після Brexit

У ЄС зазначають, що безвізовий режим надається за принципом взаємності.

Рада Європейського союзу і Європарламент, виходячи з принципу взаємності у візовому питанні з урядом Великобританії, підтримали рішення про безвізовий режим між ЄС та Британією для короткострокових подорожей своїх громадян після Brexit. Про це повідомляє "Укрінформ".

 

За процедурою, вказане рішення мають формально затвердити Європарламент та Рада ЄС.

 

"Рада ЄС і Європарламент домовилися, що після Brexit громадяни Сполученого королівства, які прибуватимуть до Шенгенської зони для короткотермінового перебування (90 днів упродовж 180-ти), повинні мати безвізовий режим такої подорожі. Ця домовленість була затверджена учора послами ЄС від імені Ради, а також комітетом ЄП із громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ", - зазначає видання.

 

У ЄС зазначають, що безвізовий режим надається за принципом взаємності. Британський уряд уже заявив, що не вимагатиме віз для короткострокових подорожей від громадян Євросоюзу.

 

"У випадку, якщо Велика Британія запровадить візові вимоги до громадян хоча б однієї країни-члена ЄС, то буде застосований механізм взаємності, і три інституції Євросоюзу і країни-члени вживатимуть негайних заходів для його реалізації", - поінформували в ЄС.

 

Нагадаємо, Палата громад парламенту Великої Британії вдруге відхилила угоду про вихід з ЄС, цього разу із змінами, які Тереза Мей у понеділок узгодила з президентом Єврокомісії Жан-Клод Юнкером.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.