НОВИНИ

Прокуратура просить 15 років позбавлення волі для фігурантів справи "українських диверсантів"

Крім основного покарання прокуратура запросила для обох обвинувачених штраф в розмірі 500 тисяч рублів кожному.

На засіданні підконтрольного Кремлю Севастопольської міського суду у вівторок, 2 квітня, звинувачення попросило для обвинуваченого у «справі українських диверсантів» Володимира Дудки 15 років позбавлення волі. Про це повідомив адвокат Сергій Легостов.

 

Зазначається, що чотири роки Дудка має провести у в'язниці, інші 11 - в колонії суворого режиму.

 

Іншого обвинуваченого у цій справі - Олексія Бессарабова - російська прокуратура просить засудити до 14 років і 10 місяців позбавлення волі, з них 4 роки він повинен провести у в'язниці, інші 10 років і 10 місяців в колонії суворого режиму.

 

"Звинувачення просило суд винести окрему ухвалу на адресу ФСБ, оскільки визнало, що частина матеріалів справи слідством було сфальсифіковано. Самі обвинувачені також вказали на численні фальсифікації і замовний характер справи. Звинувачення по частині 3 статті 222 кримінального кодексу Росії - це незаконне зберігання боєприпасів - були зняті. У підсумку за статтею про підготовку диверсій Дудку просять засудити до 11 років колонії суворого режиму і до 4 років в'язниці за частиною 1 статті 222 кримінального кодексу. Бессарабова - до 10 років і 10 місяців колонії строго режиму і 4 років в'язниці ", - розповів адвокат. 

 

Крім основного покарання прокуратура запросила для обох обвинувачених штраф в розмірі 500 тисяч рублів кожному. Оголошення вироку у цій справі очікується 4 квітня. 

 

Нагадаємо, 10 листопада 2016 року стало відомо про те, що у Севастополі ФСБ РФ затримала українських "диверсантів" — Олексія Бессарабова, Володимира Дудка і Дмитра Штиблікова. Головне управління розвідки Міноборони України спростувало заяву російської спецслужби, назвавши її "черговим фейком". Згодом стало відомо, що в Севастополі суд дозволив заарештувати трьох затриманих у Криму громадян України терміном на два місяці. Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочій підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі Ірина Геращенко звинуватила РФ в захопленні нових заручників з метою шантажу України.

 

Варто зазначити, що Бессарабов та Штибліков — українські експерти центру "Номос" (Центр сприяння геополітичному вивченню чорноморського регіону та євроатлантичного співробітництва), діяльність якого у Криму була звершена у 2014 році.

 

Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і називає їх провокацією російських спецслужб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.