НОВИНИ

«Золоті голоси». У КВУ повідомили, скільки кандидатам коштував один голос виборця

Зокрема, найменшою серед усіх кандидатів стала вартість голосу для Смешка.

Комітет виборців України повідомив, що найбільше грошей на голос одного виборця витратили кандидати в президенти Роман Насіров, Сергій Каплін та Аркадій Корнацький, натомість найменше – Ігорь Смешко, Володимир Зеленський та Юрій Тимошенко. Про це у вівторок, 2 квітня, повідомляє прес-служба КВУ.

 

«КВУ провів аналіз, в якому співставив кількість грошей, які кандидати офіційно витратили на проведення агітації та внесення грошової застави із кількість голосів виборців, які вони отримали за результатами виборів», – йдеться в повідомленні.

 

Так, у КВУ відзначили, що витрачені Насіровим, Капліним, Корнацького та Носенком суми коштів значно перевищили ту кількість голосів виборців, які вони отримали.

 

«На першому місці в рейтингу «золотих голосів» Роман Насіров. Кандидат витратив на агітаційну кампанію та заставу 2,5 млн. грн. і отримав підтримку 2507 виборців. Тобто, вартість одного голосу склала 997 грн., що є рекордною сумою. На другому місці Сергій Каплін: витрачено 12,6 млн., отримано 14 871 голосів. Вартість голосу – 849 грн. Третій – Аркадій Корнацький. Кандидат витратив 3,5 млн. грн. При цьому отримав 4 358 голосів. Вартість одного голосу склала 825 грн. Четвертий – Сергій Носенко. Кандидат витратив 2,5 млн. грн. і отримав 3 119 голосів. Вартість голосу – 807 грн», – зазначається в повідомленні.

 

Натомість найменшою серед усіх кандидатів стала вартість голосу для Смешка, який витратив 3,9 млн. грн., отримавши підтримку 1 104 537 виборців. Тобто, вартість голосу склала лише 4 грн.

 

«Володимир Зеленський витратив 88, 9 млн. грн. У той же час він отримав 5 529 460 голосів виборців. Таким чином вартість голосу склала 16 грн. Для порівняння з іншими лідерами перегонів: вартість голосу для Петра Порошенка склала 141 грн., Юлії Тимошенко – 68 грн, Юрія Бойка – 23 грн., Анатолія Гриценка – 82 грн», –додали в КВУ.

 

 

Суми витрачених коштів рахувалися відповідно до проміжних фінансових звітів кандидатів, включно із 2,5 млн. грн. вартості виборчої застави. Дані щодо кількості осіб, які проголосували за кандидата відповідно до веб-сайту ЦВК (підраховано 97.10% бюлетенів). Дані без врахування Сергія Тарути та Олександра Мороза, на підтримку яких значно вплинули публічні заяви про відмову від балотування.

 

Нагадаємо, згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу в другий тур президентських виборів проходять Володимир Зеленський (30,6%) і Петро Порошенко (17,8%).

 

Центральна виборча комісія (ЦВК) України опрацювала 95.14% протоколів станом на 13:40 вівторка, 2 квітня. На виборах продовжують лідирувати Володимир Зеленський та Петро Порошенко. За інформацією ЦВК, на даний момент за Зеленського проголосували понад 5,6 мільйона виборців, за Порошенка – понад 2,9 млн.

 

Крім того, за результатами паралельного підрахунку голосів, який у день голосування провела громадянська мережа ОПОРА, у другий тур виходять Володимир Зеленський (30,1%) та Петро Порошенко (15,7%).

 

31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Голосування тривало з 8 до 20 години. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.