НОВИНИ

У Литві прокоментували перший тур виборів президента України

Водночас Лінкявічюс висловив жаль, що через агресію РФ голосування не проводилися в окупованому Криму та Донбасі.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що перший тур виборів президента в Україні був вільним, чесним і висококонкурентним. Про це він повідомив у понеділок, 1 квітня.

 

"Я вітаю Україну, яка підтвердила свої демократичні повноваження, проводячи перший тур президентських виборів, по суті вільним, чесним і висококонкурентним способом. Шкодуємо, що через російську агресію виборів не можна було проводити в окупованому Криму та частинах Донбасу", – наголосив Лінкявічюс.

 

Нагадаємо, після опрацювання 98% протоколів з-за кордону на закордонних виборчих дільницях найбільше голосів отримав чинний президент Петро Порошенко (38,58%), на другому місці Володимир Зеленський (26,14%).

 

Центральна виборча комісія (ЦВК) України опрацювала 95.14% протоколів станом на 22:00 понеділка, 1 квітня. На виборах лідирують Володимир Зеленський (30,23%) та Петро Порошенко (15, 94%). За інформацією ЦВК, на даний момент за Зеленського проголосували понад 5,4 мільйона виборців, за Порошенка – понад 2,8 млн.

 

Згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу в другий тур президентських виборів проходять Володимир Зеленський (30,6%) і Петро Порошенко (17,8%).

 

Крім того, за результатами паралельного підрахунку голосів, який у день голосування провела громадянська мережа ОПОРА, у другий тур виходять Володимир Зеленський (30,1%) та Петро Порошенко (15,7%).

 

31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Голосування тривало з 8 до 20 години. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.