НОВИНИ

Половина переселенців не знала, що має право голосу на виборах – спостерігачі

Канадська місія висловила жаль, що Верховна Рада досі не розглянула законопроект, який спрощує мобільним громадянам і переселенцям доступ до виборів.

Канадські спостерігачі вважають, що принаймні 50% внутрішньо переміщених осіб не знали, що вони мають право голосу на виборах президента України. Про це на прес-конференції в Києві повідомив голова місії CANADEM в Україні Ллойд Аксуорті.

 

У місії вважають недостатнім інформування переселенців про їхні виборчі права.

 

"Як спостерігачі канадської місії, так і ті особи, що працюють із ВПО, оцінили, що принаймні 50% ВПО не знали про те, що вони мають право голосу на виборах, або ж якою є процедура тимчасової зміни місця голосування", - повідомляють у місії.

 

Внутрішньо переміщені особи мають право голосу на загальнонаціональних виборах, але мають змінити місце голосування. У парламенті два роки тому був зареєстрований законопроект №6240, який має спростити реалізацію виборчих прав переселенців та інших мобільних громадян, але Верховна Рада його досі не розглянула (детальніше в матеріалі Побачити невидимих виборців).

 

"На жаль, цей законопроект і досі не було розглянуто у першому читанні, незважаючи на те, що він був зареєстрований у парламенті ще 27 березня 2017 року. Це додаткове ускладнення може потенційно зменшити явку виборців з числа тієї групи громадян, які й без того стикаються з великими труднощами у повсякденному житті", - заявили у місії.

 

Станом на 25 березня (остання дата для тимчасової зміни адреси голосування перед першим туром виборів) лише близько 6,5% відсотків ВПО скористалися можливістю змінити місце голосування.

 

Зазначимо, що перед другим туром президентських виборів (після того, як Центральна виборча комісія його призначить) усім громадянам, які живуть не за місцем реєстрації, треба повторно пройти процедуру зміни місця голосування. Оскільки 15 квітня – останній день для такої можливості, то існує ймовірність великого навантаження на відділи ведення Державного реєстру виборців (детальніше в матеріалі Загублені мільйони голосів).

 

Нагадаємо, що 31 березня в Україні пройшли вибори президента. Після опрацювання 85% протоколів лідерами першого туру виборів є Володимир Зеленський (30,34%), Петро Порошенко (16,02%) та Юлія Тимошенко (13,28%).

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.