НОВИНИ

Румунія обіцяє Україні всесторонню підтримку у євроінтеграції

Румунія підтверджує підтримання євроінтеграції України. Про це сказано в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ.

Відповідно до повідомлення, у середу відбувся одноденний офіційний візит міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка в Румунію.

Під час зустрічі із президентом Румунії Траяном Бесеску Грищенко передав йому особистий лист від президента Віктора Януковича із вдячністю за підтримку румунською стороною чорнобильських проектів.

У листі також підтверджувався твердий намір України розвивати партнерські й добросусідські відносини з Румунією.

"Румунський лідер зі своєї сторони запевнив, що офіційний Бухарест буде надавати всесторонню підтримку європейської інтеграції України й, зокрема, процесу переговорів про укладання угоди про асоціацію між Україною і ЄС", - сказано в повідомленні.

У рамках бесіди із головою Сенату Румунії Мірча Джоане і групою членів верхньої палати румунського парламенту обговорювалися перспективи реалізації спільних масштабних проектів у сфері транспорту й енергетики.

Румунські депутати підтвердили свій намір найближчим часом відвідати Україну з візитом за запрошенням голови Верховної Ради Володимира Литвина.

У румунському зовнішньополітичному відомстві також пройшли докладні переговори делегацій МЗС двох країн з широкого кола питань двосторонніх відносин.

Грищенко і його румунський колега Теодор Баконськи домовилися зосередитися на завершенні роботи над низкою важливих двосторонніх угод і сприяти їхньому підписанню на різних рівнях.

Зокрема, Грищенко підкреслив особливу зацікавленість Києва в укладанні угоди про малий прикордонний рух, що дозволить жителям прикордонних районів двох країн вільно їздити до сусідів.

Також міністри закордонних справ дійшли згоди щодо необхідності деполітизації питань захисту меншин в обох державах і важливості поновлення роботи механізмів моніторингу дотримання прав етнічних українців у Румунії й румун в Україні.

При цьому Грищенко зазначив, що офіційний Київ розраховує на те, що румунська сторона зверне увагу на недостатню кількість середніх навчальних закладів з українською мовою викладання й буде сприяти відкриттю нових українських шкіл у місцях компактного проживання українців.

Нагадаємо, у квітні у Польському інституті публічних справ заявили, що офіційна Варшава робитиме все можливе, щоб події у Північній Африці й на Близькому Сході не відвернули увагу Європейського Союзу від східних сусідів Польщі, зокрема, України.

 

Разом з тим президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес вважає, що шанси України вступити в Європейський Союз після подій у Північній Африці знизилися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.