НОВИНИ

В Україні запрацював електронний рецепт

Нововведення стосується пацієнтів, які отримують препарати за програмою "Доступні ліки".

В Україні з 1 квітня починає працювати електронний рецепт для пацієнтів, які отримують препарати за урядовою програмою "Доступні ліки". Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

 

Програма "Доступні ліки" охоплює медикаменти для лікування серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми.

 

Як наголошують у МОЗ, отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. Якщо людина ще не обрала лікаря, декларацію можна підписати під час найближчого візиту й одразу ж отримати електронний рецепт.

 

 

 

За цим рецептом можна буде отримати ліки в аптеках, які мають договір із Національною службою здоров'я України, без прив'язки до місця видачі рецепта.

 

"Наприклад, якщо ви обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра не поряд з домом, а у сусідньому селі чи місті, тепер отримати ліки за рецептом  ви можете в зручній для вас аптеці. Не обов’язково отримувати ліки в аптеці, що знаходиться поряд з вашим лікарем", – пояснюють у МОЗ.

 

Інструкція з отримання ліків за електронним рецептом опублікована на сайті МОЗ.

 

 

Програма "Доступні ліки" стартувала у 2017 році. Українці можуть безоплатно або за невелику доплату отримати ліки проти хронічних хвороб серця, астми та діабету 2 типу. Як повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, за цей час лікарі виписали понад 35 мільйонів рецептів на понад 1,8 мільярда гривень, а програмою користуються понад 7 млн людей. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.