НОВИНИ

Голова ЦВК: Вочевидь, буде другий тур виборів президента

ЦВК має за короткий проміжок часу оголосити остаточні результати першого туру виборів і призначити повторне голосування.

Голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Тетяна Сліпачук зазначила, що вже очевидна необхідність другого туру президентських виборів. Про це вона розповіла під час прес-конференції, повідомляє Укрінформ.

 

"Вочевидь, буде другий тур. Тому перед ЦВК наразі стоїть дуже амбітне наступне завдання через дуже короткий часовий проміжок між підведенням остаточних результатів та підписанням ЦВК протоколу про призначення повторного голосування на 21 квітня", – сказала Сліпачук.

 

Також вона запевнила, що ніч підрахунку голосів на президентських виборах, як і день голосування, минула спокійно, без системних порушень

 

"Було багато різних застережень, градус кампанії був досить значним, говорилося про дуже серйозні речі, які могли бути критичними для проведення виборчого процесу, про якісь сценарії застосування сили тощо. Тому для нас дійсно є важливим сказати, що не тільки сам день голосування, але і ніч після голосування, коли на дільничних виборчих комісіях рахували голоси, пройшла без системних порушень", - сказала Сліпачук.

 

За її словами, були непорозуміння з чергами в ОВК та інші ситуації, пов'язані з втомою членів комісій, проте в цілому ніч минула спокійно, відповідно до закону дільничні виборчі комісії здійснили підрахунок голосів виборців.

 

Читайте також: Загублені мільйони голосів

 

Сліпачук також підкреслила, що велика кількість спостерігачів та представників кандидатів на пост Президента дає можливість "спокійно дивитися на попередні результати".

 

Згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу  у другий тур президентських виборів проходять Володимир Зеленський (30,6%) і Петро Порошенко (17,8%).

 

ЦВК опрацювала 65% протоколів: Володимир Зеленський має 30, 41% голосів, Петро Порошенко - 16, 28%, Юлія Тимошенко - 13,10%, Юрій Бойко - 11, 59%, Анатолій Гриценко - 7, 05%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.