НОВИНИ

Денісова отримала більше тисячі звернень про порушення прав виборців

В свою чергу, до регіональних представників Уповноваженого звернулося 107 заявників.

За останні сім днів перед виборами 2019 до українського омбудсмена Людмили Денісової надійшло майже 1 тис. звернень щодо порушення прав виборців. Про це повідомляляє Facebook Денісової.

 

З них 719 повідомлень надійшли на гарячу лінію, а електронною формою скористалися 220 громадян. В свою чергу, до регіональних представників Уповноваженого звернулося 107 заявників.

 

Найпоширенішою проблемою є невключення громадян у списки виборців - майже 35% від загальної кількості звернень та неточності у цих списках - до 25%.
Питання реалізації виборчого права громадянами, які за станом здоров’я не можуть прибути до дільниці є розповсюдженим та складає 5% усіх звернень.

 

Відсутність медичної довідки щодо стану здоров’я для голосування на дому не дало можливості здійснити волевиявлення майже 10 % громадян, які звернулися до Уповноваженого.

 

За результатами проведених моніторингових візитів, здійснених представниками Уповноваженого виявлено, що окремі виборчі дільниці були недоступні для осіб з інвалідністю. Зокрема, у одному із військових шпиталів міста Луцька, кімнати для голосування знаходились на другому поверсі та працівникам медичного закладу доводилось самотужки піднімати осіб з інвалідністю до місця голосування.

Омбудсмен отримала більше тисячі звернень про порушення прав виборців

Раніше Денісова отримала понад 200 звернень у зв'язку з порушеннями на виборах президента України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.