НОВИНИ

У Вінницькій області видають бюлетені по закордонних паспортах й без паспортів - ОПОРА

Видача бюлетеня виборцю без пред’явлення паспорта містить ознаки порушення статті 158-1 ККУ.

У Вінницькій області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували видачу бюлетенів за закордонним паспортом та без пред’явлення паспорту громадянина України, що є порушенням виборчого законодавства. Про це йдеться на сайті організації.

 

Так, на виборчій дільниці №051640, що у Могилеві-Подільському, видали бюлетень виборцю, яка пред’явила закордонний паспорт. Жінка є членом комісії і також має довідку про зміну місця голосування.

 

"У нас є посібник для членів дільничних виборчих комісій, які дала нам окружна виборча комісія, і тут написано, що виборчий бюлетень видається виборцю лише за умови пред’явлення ним одного з документів (частина 2 стаття 2 закону України): паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорта, військовий квиток, тимчасове посвідчення громадянина України, картка установи виконання покарань або слідчого ізолятора. Ми видавали паспорт, опираючись на цю норму закону", - зауважила голова ДВК.

 

Крім того, видано бюлетень за закордонним паспортом та пред’явленням ксерокопії паспорта громадянина України на виборчій дільниці №051633 у місті Ладижин.

 

За повідомленнями спостерігачів ОПОРИ, без пред’явлення паспортів видавали бюлетені на виборчих дільницях №051251 (село Володимирівка, Хмільницького району) та №050241 (село Ладижинські Хутори Гайсинського району).

 

Наголошується, що видача бюлетеня виборцю без пред’явлення паспорта містить ознаки порушення статті 158-1 Кримінального кодексу України, що карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

Нагадаємо, поліція в неділю, 31 березня, станом на 16:00 отримала 950 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом, за даними фактами розпочато 12 кримінальних проваджень та складено чотири адміністративних протоколи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.