НОВИНИ

В Антарктиді завершилось голосування на виборах президента України

Зазначається, що у голосуванні взяли участь 34 українця.

На станції "Академік Вернадський" в Антарктиді завершилось голосування на президентських виборах України.. Про це повідомляє прес-служба Національного антарктичного наукового центру.

 

Зокрема, голосування на українській антарктичній станції почалося 31 березня о 8:00 за місцевим аргентинським часом (о 14:00 за Києвом), і закінчилося за годину.

 

Так, у голосуванні  взяли участь 34 громадянина України - 11 учасників 23-ої Української антарктичної експедиції та 23 члени сезонного загону науковців, які нині перебувають на станції.

 

"О 15:40 за Києвом скан-копія протоколу за результатами голосування була відправлена через інтернет до Центральної виборчої комісії. Оригінали бюлетенів та протоколу опечатані та будуть передані до ЦВК після ротації постійної антарктичної експедиції, приблизно в другій половині квітня 2019 року", - йдеться у повідомленні.

 

Як відомо, антарктична станція "Академік Вернадський", розташована за 15 тисяч км від Києва, є найвіддаленішою виборчою дільницею України. Станція є спецдільницею, вона не входить до Закордонного виборчого округу. Під час голосування полярники використовують не "живі" бюлетені, а їх роздруковані скан-копії, які напередодні надсилає ЦВК.

 

У день виборів у найбільшому приміщенні станції – їдальні – встановлюють саморобну кабінку для голосування та урну. Відтак у присутності всіх членів експедиції відбувається підрахунок голосів.

 

Нагадаємо, 31 березня на закордонних дільницях у Празі, Берліні та Таллінні, щоб проголосувати, українці вистоюють величезні черги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.