НОВИНИ

Поліція затримала ймовірних порушників на виборчій дільниці в Києві – ОПОРА

Слідчо-оперативна група доставила двох осіб до відділку поліції.

У Дніпровському районі Києва на виборчій дільниці №800316 спостерігач громадянської мережі ОПОРА зафіксував ймовірне порушення законодавчої норми про заборону контрольованого голосування. Про це повідомляє прес-служба мережі.

 

 

«Офіційний спостерігач від Всеукраїнської громадської організації «Солідарна молодь» М. Шивко мав при собі список із переліком квартир на окремому листку та «інструкцію агітатора в день виборів». Чоловік відмовлявся показувати зазначені матеріали спостерігачам від кандидатів, зазначивши, що надасть їх лише поліції. На місце інциденту викликали слідчо-оперативну групу. Приїхав також адвокат ймовірного правопорушника», – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, коли прибула поліція, офіційний спостерігач від Петра Порошенка Марусяк забрав рюкзак ймовірного правопорушника та хотів зникнути з місця події. Слідчо-оперативна група затримала обох – їх доставляють до відділку поліції.

 

 

«Згідно зі статтею 7 Закону «Про вибори Президента України», голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування. Членам виборчих комісій, іншим особам забороняється вчиняти будь-які дії чи розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця», – відзначили в ОПОРІ.

 

 

Нагадаємо, 31 березня відбуваються чергові вибори президента України. Зокрема, голосування триватиме з 8 до 20 години. Водночас голосування на закордонних виборчих дільницях проводитиметься за місцевим часом країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.