НОВИНИ

На Волині та Рівненщині спостерігачів ОПОРИ не допустили на виборчі дільниці

На місце інциденту викликали поліцію, відтак спостерігач ОПОРИ подасть відповідну заяву.

У Волинській області в неділю, 31 березня, спостерігача громадянської мережі ОПОРА не допустили на ранкове засідання дільничної виборчої комісії на дільниці, яка знаходиться у с.Новостав Горохівського району. Про це повідомляє прес-служба громадянської мережі.

 

Як зазначається, спостерігач прибув на дільницю, аби бути присутнім на засіданні, однак його не впустили. Своєю чергою, голова комісії повідомила, що всіх запустять о 8 годині ранку.

 

На місце інциденту викликали поліцію, відтак спостерігач ОПОРИ подасть відповідну заяву.

 

«Відповідно до пункту 1 частини 9 статті 69 Закону України «Про вибори Президента України», офіційний спостерігач  від партії, кандидата на пост Президента України,  громадської організації має право бути присутнім з дотриманням вимог цього Закону на засіданнях дільничних та окружної виборчих комісій відповідного територіального виборчого округу з урахуванням положень, встановлених частиною дев’ятою статті 28 цього Закону, в тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування у територіальному виборчому окрузі», – йдеться в повідомленні.

 

Згодом стало відомо, що на виборчій дільниці в селі Остріїв Млинівського району не допустили на ранкове засідання спостерігача Громадянської мережі ОПОРА. Голова комісії сказала, що «згідно законодавства не мали права пускати».

 

«На ДВК №560530 154 виборчого округу спостерігач ОПОРИ прибув на дільницю о 7:20 ранку. Двері на дільницю були зачинені. На вимогу спостерігача допустити його на засідання поліцейський вийшов та сказав, що до нього вийде голова дільничної виборчої комісії. Попри повторні звернення до початку голосування (8:00) спостерігача не допустили на ранкове засідання», – зазначається в повідомленні.

 

Голова дільничної виборчої комісії Марія Токмина пояснила, що згідно з законом України «Про вибори» не мала права допустити після 07:15 год, а спостерігач прибув о 07:21. За словами голови, якби вона пустила, а засідання вже розпочалося, то їй довелося б писати пояснення.

 

Нагадаємо, 31 березня відбуваються чергові вибори президента України. Зокрема, голосування триватиме з 8 до 20 години. Водночас голосування на закордонних виборчих дільницях проводитиметься за місцевим часом країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.