НОВИНИ

Угорщина уклала угоду про транспортування газу з Азербайджану в обхід України

Глава угорського МЗС Петер Сійярто заявив, що конфлікт між Росією та Україною має надзвичайно серйозний вплив на центральноєвропейський регіон.

Угорщина та Азербайджан підписали угоду про створення енергетичної робочої групи для підготовки до транспортування азербайджанського газу в обхід України з 2021 року. Про це йдеться на сайті угорського уряду.

 

Зокрема, угоду узгодили в Баку глава угорського МЗС Петер Сійярто та його азербайджанський колега Парвіз Шахбазов.

 

За словами Сійярто, Угорщина зацікавлена ​​в тому, щоб з 2021 року збільшити виробництво природного газу в Азербайджані, і в постачаннях газу, призначених для Європи

 

Водночас він відзначив, що угода з Азербайджаном сприятиме посиленню енергетичної безпеки Угорщини та диверсифікації поставок газу.
 

Крім того, він зауважив, що конфлікт між Росією та Україною має надзвичайно серйозний вплив на центральноєвропейський регіон, оскільки угоду про транзит газу з Росії через Україну після 2019 року ще не укладено.

 

"Це є особливо серйозним викликом для Угорщини з огляду на те, що більше половини імпорту російського газу до Угорщини надходить через Україну", - наголосив Сійярто.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.