НОВИНИ

Україна заборонила ще 10 пропагандистських книг з Російської Федерації

Це, зокрема, книги з економіки та менеджменту, у яких рекламується діяльність російських компаній, щодо яких в Україні застосовано економічні санкції.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України відмовив у видачі дозволів на ввезення з території Російської Федерації ще 10 книжок, у яких присутні ознаки пропаганди держави-агресора. Про це у п'ятницю, 29 березня, повідомляє прес-служба комітету.

 

"Відмову надано на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, ознаки пропаганди держави-агресора, її органів влади та імперських геополітичних доктрин виявлено у книгах московських видавництв “Альпина Паблишер”, “Олимп-Бизнес”, “Манн, Иванов и Фербер”. Це, зокрема, книги з економіки та менеджменту, в яких рекламується діяльність російських компаній, щодо яких в Україні застосовано економічні санкції.

 

Також не дозволено ввозити в Україну перекладену з англійської мови книгу Росса Геддеса “IPO и последующие размещения акций”, у передмові до якої російський видавець поширює цитати з виступів президента країни-агресора Путіна.

 

Загалом з 20 травня 2017 року, дати набуття чинності постанови Кабінету міністрів “Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України”, Держкомтелерадіо надав 3018 відмов у видачі дозволів.

 

Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради комітету надано 199 відмов у видачі дозволів на ввезення 983 тис. примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Ще 2819 відмов надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у документах недостовірних відомостей.

 

Як повідомлялося, Державний комітет телебачення і радіомовлення заборонив ввезення в Україну 137 книг, виданих в РФ, а також в ОРДіЛО та анексованому Криму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.