НОВИНИ

Французька дослідниця: Технічно Росія вже пройшла частину шляху зі створення власного інтернету

Оскільки потужні іноземні підприємства майже не інвестували в РФ на початку 90-х, її фахівцям не залишилося іншого вибору, ніж розвивати мережу самотужки.

Суто технічно Російська Федерація вже пройшла частину шляху зі створення свого власного інтернету, бо весь їхній інтерфейс — російською мовою. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла французька дослідниця Крістін Дюґуен.

 

«Щоб краще зрозуміти ситуацію, треба зробити невеликий історичний екскурс. Інтернет з’явився 1989 року, перший сайт побачив світ 1993-го (CERN), проте на той час у Росії обвалювалося все: падав рівень життя, інституції втратили вплив на реальність, нічого не регулювалося. У цей неспокійний період для іноземця інвестувати в Росію чи приїхати туди працювати було надто ризикованою й небезпечною справою: не було стабільності. Проте інтернет з’явився й тут і почав розвиватися. Оскільки потужні іноземні підприємства майже не інвестували в РФ, її фахівцям не залишилося іншого вибору, ніж розвивати мережу самотужки. Так з’явився Ru.net — російський інтернет», — пояснила вона.

 

Дюґуен зауважила, що тоді це навряд чи було виявом політичної волі. Особливо ж у 1992–1993 роках, у загальному хаосі, Росії було складно виявити політичну волю з цього конкретного питання. Розуміння, що інтернет може дати відносну гегемонію та дати змогу зберігати персональні дані про своїх громадян, з’явилося потім.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.