НОВИНИ

Уряд передав Збройним силам України конфісковані російські ракети ЗРК "Печора"

Зазначене озброєння російські посадовці планували поставити до держави Еритрея, стосовно якої Радою безпеки Організації об’єднаних націй введено ембарго на поставку зброї.

У середу, 27 березня, Кабінет Міністрів України прийняв рішення про передачу виявленої контрабанди Російської Федерації у вигляді 36 зенітних ракет «земля-повітря» 5В27Д, які входять до складу зенітного-ракетного комплексу С-125 «Печора», на потреби Збройних сил України. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

 

Як зазначається, досудовим розслідуванням установлено, що у період 2007-2010 років службові особи відкритого акціонерного товариства «Рособоронекспорт» (Російська Федерація), за попередньою змовою з іншими особами, вчинили незаконне переміщення через митний кордон України 36 зенітних ракет класу земля-повітря 5В27Д, у повному бойовому оснащені, разом із супутнім обладнанням та іншим озброєнням (зенітно-ракетний комплекс С-125 «Печора»).

 

 

 

Зазначені товари військового призначення посадовці Російської Федерації планували поставити до держави Еритрея, стосовно якої Радою безпеки Організації об’єднаних націй введено ембарго на поставку озброєння.

 

У січні 2019 року, в ході проведення співробітниками Головного слідчого управління Служби безпеки України та Департаменту контррозвідки СБУ спільних слідчо-оперативних заходів,  ЗРК "Печора" був  виявлений в одному зі складських приміщень у місті Миколаєві.

 

"У кримінальному провадженні зазначені 36 зенітних ракет із супутнім обладнанням та іншим озброєнням вилучені в ході обшуку як предмет контрабанди, визнані речовими доказами та ухвалою слідчого судді на них накладено арешт", - йдеться у повідомленні.

 

Під час засідання Уряду Генеральний прокурор України Юрій Луценко зазначив, що в ході розслідування кримінального провадження зроблено все для того, щоб зброя країни агресора була передана Збройним силам України.

 

«Пропоную сьогодні Уряду прийняти розпорядження і передати зброю країни агресора нашим доблесним Збройним Силам, щоб всі 36 ракет найсучаснішого комплексу захищали мирне небо над нашою країною»,- підкреслив Луценко.

 

До членів Уряду звернувся також Головний військовий прокурор Анатолій Матіос, наголосивши, що Збройні сили України отримають на бойове чергування сучасний зенітно-ракетний комплекс у складі цілого дивізіону, придатних для використання і бойового застосування ракет російського комплексу «Печора».

 

Відповідно 27 березня 2019 року, розглянувши звернення Генерального прокурора України, Урядом України відповідно до вимог чинного законодавства прийнято рішення про передачу всього вищевказаного озброєння Міністерству оборони України для подальшого розпорядження.

 

Так, Збройні сили України отримають для постановки на бойове чергування повноцінний зенітно-ракетний дивізіон вартістю 8 млн доларів США.

 

Як зазначається, досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Враховуючи вимоги ст. 222 Кримінального процесуального кодексу України, інші відомості про результати слідства наразі не можуть бути оприлюднені.

 

Нагадаємо, укомплектованість Збройних сил України основними зразками озброєння та військової техніки становить близько 85%, а частин, які задіяні в проведенні операції Об'єднаних сил, – 99%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.