НОВИНИ

У Чехії судять військового за участь у бойових діях на боці "ДНР"

Прокуратура стверджує, що Ешту займався охороною окопів, доглядав за зброєю, а також брав участь у обстрілах.

Регіональний суд чеського міста Пардубіце почав розгляд справи солдата Збройних сил Чехії, звинуваченого в тероризмі за участь у бойових діях на боці сепаратистів на сході України. Про це у вівторок, 26 березня, повідомляє видання Novinky.

 

Як зазначається, Ерік Ешту, військовий-десантник з батальйону "Хрудім", виступив сьогодні у суді і заявив, що до України їздив у гості, а у формі сепаратистів і зі зброєю просто сфотографувався на пам’ять.

 

Повідомляється, що перед тим, як приєднатися до чеського війська Ешту, у 2015 році місяць був за кордоном, в Україні.

 

Прокуратура стверджує, що Ешту упродовж трьох тижнів займався охороною окопів і виконував побічні роботи у сепаратистів, зокрема, доглядав за зброєю, а також брав участь у обстрілах.

 

"Його дії, зокрема, могли призвести до поранень чи загибелі громадян України" - заявили у прокуратурі.

 

Зазначається, що слова, фото і відео, які Ешту викладав у Facebook, коли перебував на сході України, свідчать проти нього. Суд не ставить під питання автентичність цих фото- і відеодоказів.

 

Водночас Ерік Ешту досі перебуває на службі у чеському війську і працює військовим кухарем.

 

Як повідомляли, Святошинський районний суд Києва заочно засудив до 13 років позбавлення волі представника президента Російської Федерації у так званому «Кримському федеральному окрузі» Бєлавєнцева Олега Євгеновича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.