НОВИНИ

Проти Мін'юсту США подали позов через відмову публікувати доповідь Мюллера

Зазначається, що у міністерстві порушують закон про свободу інформації.
Проти Міністерства юстиції Сполучених Штатів Америки подали позов через те, що відомство відразу не опублікувало доповідь спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо втручання у вибори президента США 2016 року. Про це повідомляє американське видання  The Hill

 

Зокрема, позов подав Науково-дослідний Центр обробки електронної конфіденційної інформації США (Electronic Privacy Information Center, EPIC).

 

Так, у центрі стверджують, що у міністерстві порушують закон про свободу інформації (FOIA), оскільки "зміст доповіді Мюллера викликає широкий громадський інтерес". 

 

"Громадськість має право знати повний розмах російського втручання в президентські вибори 2016 року в Сполучених Штатах і чи не відіграв президент США будь-яку роль у такому втручанні", - йдеться у позові.

 

Нагадаємо, 23 березня спеціальний прокурор Роберт Мюллер завершив своє тривале розслідування у справі щодо втручання Росії у президентські вибори Сполучених Штатів Америки 2016 року. 

 

У листопаді 2018 року президент США Дональд Трамп відправив Мюллеру свої письмові відповіді на питання у справі про можливе втручання РФ в американські вибори 2016 року.

 

Раніше Трамп заявив, що відповість на питання Мюллера, який розслідує втручання Росії в американські вибори та ймовірну змови штабу Трампа з Москвою.

 

Як повідомлялося, 18 вересня 2018 року Трамп віддав офіційне розпорядження, щоб Міністерство юстиції розсекретило частину документів щодо розслідування втручання РФ в американські вибори. 

 

У січні 2018 року стало відомо, що спецпрокурор  планує допитати Трампа  через можливе втручання Росії у проведення виборів у США. 24 січня Трамп заявив, що  готовий під присягою відповісти на питання Мюллера . У квітні Мюллер допитав щонайменше двох російських олігархів щодо фінансування передвиборної кампанії президента Дональда Трампа росіянами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.