НОВИНИ

Мюллер завершив розслідування щодо втручання РФ у вибори США

Доповідь за результатами розслідування доступна лише невеликій частині працівників міністерства юстиції.

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер завершив своє тривале розслідування у справі щодо втручання Росії у президентські вибори Сполучених Штатів Америки 2016 року. Про це повідомляє The Associated Press.

 

Зазначається, що наразі доповідь за результатами розслідування доступна лише невеликій частині працівників міністерства юстиції, в той час як генпрокурор Вільям Барр у листі депутатам Конгресу висловив готовність невдовзі оприлюднити "основні висновки".

 

Так, хоча деталі 22-місячного розслідування ще не відомі, те, що воно завершилося без нових звинуваченням стало неабияким полегшенням для багатьох людей в оточенні президента Дональда Трампа, які побоювалися, що останній раунд звинувачень може зав'язати більше партнерів Трампа, включаючи членів сім'ї президента .

 

Зокрема, у листі Конгресу Барр заявив про необхідність прозорості і швидкості у процесі оприлюднення результатів розслідування. Він додав, що може дати деталі вже в ці вихідні.

 

Своєю чергою, Білий дім зберігає певну відстороненість від звіту, заявивши, що ще не ознайомлений з документом. Крім того, Трамп, оточений радниками і політичними прихильниками на своєму курорті у Флориді, залишився нетипово спокійним у Твіттері.

 

Демократи також висловлювали занепокоєння, що Трамп спробує отримати "попередній перегляд" результатів.

 

Нагадаємо, у листопаді 2018 року президент США Дональд Трамп відправив Мюллеру свої письмові відповіді на питання у справі про можливе втручання РФ в американські вибори 2016 року.

 

Раніше Трамп заявив, що відповість на питання Мюллера, який розслідує втручання Росії в американські вибори та ймовірну змови штабу Трампа з Москвою.

 

Як повідомлялося, 18 вересня 2018 року Трамп віддав офіційне розпорядження, щоб Міністерство юстиції розсекретило частину документів щодо розслідування втручання РФ в американські вибори. 

 

У січні 2018 року стало відомо, що спецпрокурор  планує допитати Трампа  через можливе втручання Росії у проведення виборів у США. 24 січня Трамп заявив, що  готовий під присягою відповісти на питання Мюллера . У квітні Мюллер допитав щонайменше двох російських олігархів щодо фінансування передвиборної кампанії президента Дональда Трампа росіянами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.