НОВИНИ

Росія готувала теракт у метро Харкова напередодні президентських виборів - СБУ

У рамках досудового розслідування співробітники СБУ вилучили зі схованки вибуховий пристрій і замінили його на муляж.

Співробітники Служби безпеки України попередили теракт в метро Харкова, який готували російські спецслужби напередодні президентських виборів. Про це у п'ятницю, 22 березня, повідомляє прес-служба СБУ у Facebook.

 

 

 За даними слідства, російські спецслужби завербували жителя Харкова для виконання теракту на одній зі станцій метро. Передбачається, що вибух мав призвести до численних жертв і дестабілізації напередодні президентських виборів.

 

У СБУ стверджують, що представники російських спецслужб передали вибуховий пристрій потужністю 600 грамів тротилу, що приводився в дію телефонним дзвінком. Вони також надали інструкції по підготовці теракту і виплатили 15 тис. доларів.

 

 

 

Також повідомляється, що ймовірний виконавець придбав цвяхи, шурупи, болти і гайки для посилення вражаючого ефекту. У рамках досудового розслідування співробітники СБУ вилучили зі схованки даний вибуховий пристрій і замінили його на муляж. Підозрюваного затримали після установки муляжу на станції метро "Індустріальна". Йому повідомили про підозру у вчиненні терористичного акту.

 

Нагадаємо, співробітники контррозвідки Служби безпеки України викрили завербованого ФСБ Російської Федерації уродженця Криму, який мав завдання збирати і передавати іноземній стороні актуальні відомості про місця дислокації військової техніки ЗС України на території Херсонської області, членів ДУК «Правий сектор», лідерів кримськотатарських громадських об’єднань «Аскер» та батальйону ім. Н. Челебіджіхана.