НОВИНИ

У Раді повідомили, коли може завершиться розгляд закону про мову

Парламент розглянув 1041 поправку до закону з 2082.

У Верховній Раді поправки до законопроекту "Про забезпечення функціонування української мови як державної" будуть розглядати щонайменше ще один пленарний тиждень. Про це повідомила заступник глави комітету парламенту з питань культури та духовності Ірина Подоляк.

 

Вона сподівається, що остаточне голосування за відповідний закон відбудеться на початку квітня.

 

"Зараз ніхто не може вгадати цього. Точно це не буде до першого туру виборів. Я думаю, що між першим і другим туром ми проголосуємо за цей законопроект, якщо все складеться добре. Тобто, ще один пленарний тиждень точно над ним ще будемо працювати. Дуже сподіваюсь, що не два", – наголосила Подоляк.

 

Водночас вона констатувала суттєве розбалансування "мовного закону" через провалені поправки. Однак парламентар відзначила, що це можливо виправити.

 

"Ми йдемо за поправками. Наприклад, були поправки, які стосувались однієї і тієї самої норми, і без голосування поправки повернулись до редакції попередньої. Безсумнівно, розбалансування є. Таке відбувається доволі часто, але це можливо виправити", – повідомила Подоляк.

 

На її думку, ризик провалення закону є, але доволі низький.

 

"На такі питання складно відповісти. Ну якщо не буде людей у залі, значить не буде людей у залі. В такому випадку закон не буде ухвалений… Я думаю, що такий ризик (провалу закону – Ред.) є завжди, але він доволі низький. Я сподіваюсь, що закон таки буде ухвалено", – заявила Подоляк.

 

Крім того, зазначається, що Рада розглянула 1041 поправку до "мовного закону" з 2082.

 

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

 

19 грудня заступник нардеп Ірина Подоляк повідомила, що комітет Верховної Ради з питань культури та духовності вирішив прибрати із законопроекту про мову норму про кримінальну відповідальність. За її словами, законопроект отримав 2049 поправок від народних депутатів. Також 19 грудня Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності розглянув у другому читанні законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та рекомендував парламенту прийняти його в цілому. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.