НОВИНИ

Азаров прискіпливо шукатиме винуватців подорожчання борщу

Уряд заслухає звіти керівників Запорізької, Кіровоградської та Херсонської областей щодо реформування інфраструктури аграрного ринку 18 травня. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабміну.

Він нагадав, що сьогодні в Україні картоплі виробляється майже утричі, а овочів - на 50 % менше, ніж за радянських часів, майже повністю згорнуте великотоварне виробництво картоплі та овочів, зруйнована інфраструктура овочесховищ, холодильників, плодоовочевих баз.

«Відповідно, наші споживачі інвестують в розвиток виробництва овочів і фруктів та у відповідну інфраструктуру Туреччини, Єгипту, Польщі, Німеччини тощо, звідки завозиться продукція, якої не вистачає в Україні, або яку ми не можемо по-господарські зберегти», - сказав Азаров.

Наслідком таких дій він назвав, значне збільшення з початку року роздрібних цін. Зокрема, морква подорожчала на 26%, капуста – на 121%, картопля – на 22%, зазначив Азаров.

Водночас, він нагадав, що раніше області, голови яких звітуватимуть, постачали овочі і фрукти закордон.

«У цих областях, за оцінкою МінАПК, стан справ найгірший. Зауважте: в областях, яким самим Богом дано виробляти овочів і фруктів вдосталь для всієї України. І не тільки для України. Згадайте, що, наприклад, мелітопольську черешню та херсонські томати знали і у Франції, і у Великій Британії», - додав Азаров.

Він наголосив, що розгляд звітів буде «об’єктивний, але прискіпливий».

«І за його результатами Уряд прийме рішення. У тому числі кадрові рішення», - підсумував прем’єр.

Нагадаємо, 11 травня прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що у травні уряд планує перевірити виконання міністерствами і обладміністраціями доручень щодо створення оптових продовольчих ринків та овочесховищ, у зв’язку з рекордним подорожчанням «борщового набору» (на 93%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.