НОВИНИ

Без торгів та підкилимних домовленостей. Порошенко розповів про стратегію повернення Криму

Президент також повідомив про можливий прогрес щодо місії ООН на Донбасі після виборів.

Президент Петро Порошенко повідомив, Україна поверне окупований РФ Крим, для цього зараз нарощується військова потужність, зміцнюється міжнародна солідарність та забезпечується економічне зростання. Про це повідомляє прес-служба президента.

 

"Перша позиція, що ми маємо розуміти, хто нам протистоїть. Одна з найбільших військових машин світу – тоталітарна, яка поставила завдання на сьогоднішній день зробити незаконну анексію Криму. І перше, що ми зробили – сколотили світову солідарність з Україною, яка сприяє визволенню Криму", – підкреслив Порошенко.

 

"Друга позиція – ні на які торги, ні на які підкилимні домовленості Україна ніколи не піде. І Крим буде повернуто Україні. Ми зробимо все можливе, щоб це було зроблено якнайшвидше, одразу же після президентських виборів. Бо ви чули неодноразові заяви Путіна, що до президентських виборів цього робитися не буде, бо він дуже сподівається,  що буде обраний будь-хто, крім Порошенка для того, щоб нова українська влада приповзла на колінах і подарувала йому Крим. Моя позиція – не дочекаються. Ми звільнило Крим", – наголосив президент.  

 

За його словами, для цього Україна нарощує військову потужність, зміцнює міжнародну солідарність, забезпечує економічне зростання.

 

"Те саме буде з Донбасом. Не виключаю, що одразу після виборів у нас буде прогрес по блакитним шоломам (запровадження миротворчої місії під егідою ООН на окупованій частині території Донбасу – Ред.)", – зауважив він. 

 

Крім того, Порошенко додав, що Україна має чіткий план з цього питання.

 

"Наголошую, що юрисдикція спеціальної моніторингової місії ОБСЄ – це не тільки Донбас, але і Крим. І ми маємо абсолютно чіткий план, буквально потижнево, що ми маємо робити для цього", – резюмував він.

 

Нагадаємо, 17 березня в Державному департаменті Сполучених Штатів Америки назвали проведення Росією  так званого "референдуму" в Криму п'ять років тому "фарсом під дулами пістолетів". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.