НОВИНИ

Україна ініціює створення міжнародної робочої групи для аудиту збитків від воєнного конфлікту

Пацкан уточнив, що це питання планують поставити на розгляд організації INTOSAI, до якої входять близько 200 країн.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан повідомив, що в Україні планують створити міжнародну  робочу групу для підрахунку збитків від воєнного конфлікту та використання коштів на ліквідацію його наслідків. Про це він заявив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

 

За його словами, Україна планує поставити це питання на розгляд організації INTOSAI, до якої входять близько 200 країн.

 

Так, Пацкан пояснив, що Україна хоче створити робочу групу не тільки для аудиту конфлікту з Росією, а й для інших воєнних конфліктів. Він відзначив, що метою цієї групи є розробка методології оцінювання завданих збитків, також вона має створити механізми контролю використання коштів на ліквідацію наслідків конфлікту.

 

Водночас голова Рахункової палати повідомив, що розглянути це питання INTOSAI має у вересні на найближчому конгресі, який відбудеться в Москві. Українська делегація його бойкотуватиме, але є "група підтримки" з інших країн, яка озвучить пропозицію України.

 

"Той факт, що ми не прив'язуємося виключно до України, а хочемо створити універсальну методологію для всіх, має нам допомогти. Є чимало країн, які також зацікавлені у створенні такої робочої групи в INTOSAI: Кіпр, Азербайджан, Афганістан, Грузія, Ірак, Кувейт, Македонія, Молдова, Сирія, Хорватія, Ізраїль і, на жаль, багато інших", – наголосив Пацкан.

 

Крім того, він висловив переконання, що точний розмір збитків від конфлікту, встановлений робочою групою, допоможе змінити у світі ставлення до держави-агресора.

 

"Нам буде легше обстоювати свої позиції, наші дані будуть беззаперечними, обґрунтованими", – резюмував Пацкан.

 

Як повідомлялося 9 червня 2018 року, дослідження Atlantic Council свідчить, що в результаті російської анексії Криму та окупації частини Донбасу Україна втратила близько 100 мільярдів доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.