НОВИНИ

П'ята річниця анексії Криму. ЄС опублікував декларацію з вимогами до Росії

У Брюсселі заявили, що не визнають та продовжують засуджувати анексію Криму, яка є порушенням міжнародного права.

Через п'ять років після незаконної анексії Криму та Севастополя Росією Європейський Союз залишається твердим у своїй прихильності суверенітету і територіальної цілісності України. Про це йдеться у декларації верховного представника ЄС Федеріки Могеріні.

 

Зокрема, Брюссель не визнає та продовжує засуджувати анексію Криму, яка є порушенням міжнародного права. "Це залишається прямим викликом міжнародній безпеці, що має серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який захищає територіальну цілісність, єдність та суверенітет усіх держав", - йдеться у заяві. 

 

Водночас ЄС залишається відданим повному дотриманню своєї політики невизнання анексії півосторова, зокрема через політику обмежувальних заходів. ЄС знову закликає країни-члени ООН розглянути застосування подібних дій щодо невизнання незаконної анексії відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262. 

 

У документі наголошується, що порушення міжнародного права РФ призвело до небезпечного зростання напруги у Керченській протоці та Азовському морі. "Безпідставне застосування сили Росією проти України, яке сталося 25 листопада 2018 року, є нагадуванням про негативний вплив незаконної анексії Кримського півострова на регіональну стабільність. Євросоюз вкотре закликає Росію беззастережно та без подальших зволікань звільнити незаконно захоплених українських членів екіпажу, кораблі та обладнання. До їхнього звільнення Росія повинна шанувати їхнє право на судове представництво та доступ консульських представників, а також надати пораненим членам команди належну медичну допомогу", - йдется у декларації.

 

Крім того, у Союзі засуджують будівництво Керченського мосту без згоди України. "Це є подальшим порушенням суверенітету й територіальної цілісності України. ЄС очікує, що Росія забезпечить безперешкодний та вільний прохід усіх кораблів через Керченську протоку до та з Азовського моря відповідно до міжнародного права. Незаконні обмеження такого проходу мають негативні економічні наслідки для українських портів в Азовському морі та для всього регіону", - додається у заяві.

 

Своєю чергою, Брюссель не визнає та не визнаватиме проведення Росією "виборів" на Кримському півострові. Також посилення мілітаризації півострова продовжує чинити негативний вплив на безпекову ситуацію у регіоні Чорного моря. "Порушуючи міжнародне право, жителям Криму нав’язують російське громадянство та призов у збройні сили Російської Федерації", - стверджується у документі.

 

Між тим, права кримських татар також серйозно порушуються. "Це відбувається через закриття їхніх медіа, заборони діяльності Меджлісу, органу самоуправління кримських татар, та переслідування їхніх лідерів і членів спільноти. Євросоюз очікує, що Росія повністю відмовиться від цих рішень та припинить здійснювати тиск на кримськотатарську спільноту. Слід забезпечити кримським татарам, українцям та усім етнічним і релігійним спільнотам півострова можливість підтримувати та розвивати їхні культури, традиції культурного спадку, освіту та ідентичність", - йдеться у заяві.

 

Разом з тим, ЄС вкотре наголошує на своєму заклику негайно звільнити Олега Сенцова, Едема Бекірова, Олександра Кольченка, Миколу Семену, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку та усіх, кого було затримано у Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.