НОВИНИ

Мілітаризація РФ Криму створює загрозу безпеки в Європі - МЗС Чехії

Чеська Республіка продовжує вважати Кримський півострів частиною України.

Міністерство закордонних справ Чехії висловило позицію щодо п'ятої річниці незаконної анексії Криму Росією Про це йдеться на сайті дипвідомства.

 

"П'ять років тому, анексувавши Крим, Росія здійснила кричуще порушення міжнародного права. Чеська Республіка, а також Європейський союз і переважна більшість країн, продовжують вважати Кримський півострів частиною України" ,- йдеться у заяві.

 

Зазначається, що Чехія, яка також пережила військову окупацію частини своєї території сильною сусідньою державою, залишається твердою в своїй прихильності проведенню політики невизнання анексії Криму.

 

"Триваюча мілітаризація Кримського півострова, а також порушення безперешкодного і вільного плавання через Керченську протоку та  в Азовському морі є ще одним кричущим порушенням міжнародного права. Більш того, це створює загрозу стабільності і безпеки в Європі", - наголошується у заяві.

 

Також підкреслюється, що після окупації Москвою півострову основні права людини і громадянські права кримських татар, а також інших етнічних і релігійних громад, були порушені.

 

Водночас Чехія закликає РФ забезпечити дотримання міжнародних стандартів в галузі прав людини на півострові, а також негайно звільнити Олега Сенцова та інших незаконно затриманих громадян України, включно з членами екіпажу, захоплених під час нападу на українські судна в листопаді 2018 року.

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.