НОВИНИ

Країни ЄС підтримають "жорсткий" Brexit , якщо парламент Британія не затвердить угоду

Якщо парламент проголосує за угоду про вихід, в Раді ніхто не буде проти короткострокового продовження статті 50, яке трохи відсуне дату Brexit.

Країни Євросоюзу можуть підтримати "жорсткий" Brexit, якщо парламент Великої Британії не затвердить угоду про вихід або не надасть чіткої альтернативи. Про це повідомляє французьке видання Le Figaro.

 

Саміт ЄС запланований на 21-22 березня, очікується, що британський парламент до цього часу ще раз спробує проголосувати за угоду, яку вже двічі відхилили депутати.

 

"Якщо парламент проголосує за угоду про вихід, в Раді ніхто не буде проти короткострокового продовження статті 50, яке трохи відсуне дату виходу Сполученого Королівства з ЄС, щоб дати час адаптувати британське законодавство", - сказав співрозмовник видання.

 

Він зазначив, що в разі тривалої відстрочки Британія залишається в ЄС з усіма правами та обов'язками. Отже, має бути знайдено рішення, яке гарантуватиме, що Сполучене Королівство не буде втручатися в належне функціонування Союзу.

 

"У разі подальшого відхилення в Палаті громад залишається можливість тривалого продовження статті 50, що є неприйнятним без умов. Британія повинна представити дуже чіткий і новий план, наприклад, проект нового референдуму або виборів, або зміна британських "червоних ліній" про майбутні відносини з ЄС", - сказало джерело.

 

"За відсутності ясності - голосування щодо угоди про відкликання або чіткої альтернативи - сценарій без угоди ймовірний", - додав він.

 

Раніше Мей вирішила перенести голосування в парламенті на 12 березня.

 

Нагадаємо, 15 січня британський парламент проголосував проти угоди Мей щодо виходу країни з ЄС. Зокрема, за угоду проголосували  202 парламентарі, а проти - 432.