НОВИНИ

Посольство США опубліковало попередження щодо мітингу Нацкорпусу

У посольстві рекомендують уникати натовпів і демонстрацій.

Посольство США опублікувало попередження у зв’язку із мітингом, який має провести "Національний корпус" у суботу на Майдані Незалежності у Києві. Про це повідомляє посольства США.

 

У посольстві рекомендують уникати натовпів і демонстрацій, дотримуватись місцевих інструкцій правоохоронних органів та слідкувати за новинами ЗМІ.

 

"У суботу, 16 березня, українське націоналістичне угруповання планує мітингувати на Майдані Незалежності, розташованому на вулиці Хрещатик біля центру міста. Це угрупування було пов'язане з проявом насильства і громадськими заворушеннями, включаючи сутички з поліцією. У цьому районі очікується скупчення людей", - сказано у повідомленні.

Варто зазначити, що на Майдані Незалежності відбудеться акція протесту, яку організовує "Національний Корпус", з вимогою посадити за грати фігуранта справи про корупцію в оборонній сфері, звільненого заступника секретаря РНБО Олега Гладковсього.

 

Нагадаємо, 10 березня поліція Черкаської області затримала двох підозрюваних в організації сутичок з правоохоронцями, коли активісти "Національного корпусу" намагалися прорватися на сцену до президента Петра Порошенка. Своєю чергою, представник "Нацкорпусу" у Черкасах Костянтин Мірошниченко повідомив, що правоохоронці затримали главу черкаського обласного осередку партії Дмитра Кухарчука, Євгена Свиридова та інших активістів "Нацкорпусу".

 

Раніше стало відомо, що внаслідок сутичок, які сталася у суботу під час спроби "Нацкорпусу" прорватися на сцену до Порошенка в Черкасах, постраждало 22 працівника поліції. 

 

Нагадаємо, 9 березня у Києві на вулиці Банковій між активістами "Національного корпусу" і поліцією відбулися сутички. Зокрема, зранку  на Майдані відбувалася акція "Нацдружин" проти розкрадання в Укроборонпромі. По завершенню офіційної частини представники "Нацкорпусу" пішли маршем на Банкову. Активісти розтягнули металеву огорожу, після чого почалася бійка з поліцією. Крім того, активісти кидали петарди і димові шашки. У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ. Також у Черкасах "Нацкорпус" намагався прорватися до Порошенка під час виступу.

 

7 березня НАБУ прийшло з обшуками до колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та його сина Ігоря, до Андрія Рогози, Віталія Жукова та інших осіб, які є фігурантами журналістського розслідування щодо розкрадань в державному концерні "Укроборонпром".

 

Раніше журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили інформацію про те, що особи з оточення президента нібито заробляли на поставках російських запчастин до військової техніки. За інформацією, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор начебто був учасником мільйонних схем з розкрадання коштів в ОПК, зокрема, разом з іншими особами за контрабандними схемами постачав в Україну з РФ запчастини до військової техніки. Журналісти вважають, що українські підприємства ОПК у декілька разів переплачували за запчастини.

 

Президент України Петро Порошенко 26 лютого підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) на час проведення розслідування. 4 березня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського, фігуранта журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі.

 

26 лютого близько 200 активістів "Національного корпусу" приїхали в Козин Київської області до будинку Ігоря Гладковського - сина першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Обидва є фігурантами журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі. 27 лютого понад 50 активістів прийшло під будівлю державного концерну "Укроборонпром", протестуючі через розкрадання коштів в оборонній сфері.