НОВИНИ

Розстріл парафіян у Новій Зеландії. Все, що відомо про теракт

Тиждень.ua розповідає, що сталося в Крастчерчі.
Масова стрілянина в двох мечетях Нової Зеландії сталася вранці 15 березня. Озброєні люди увійшли до мечетей Аль-Нур і Лінвуд Масджид, що розташовані по сусідству, відразу після денної молитви і заблокували вхідні двері. Внаслідок стрілянини загинули 49 парафіян.
 
 
Тиждень.ua розповідає, що сталося у Новій Зеландії.
 

Близько 13:45 за місцевим часом (3:45 за Києвом), тобто після денного намазу, група людей увійшла в розташовані неподалік мечеті Аль-Нур і Лінвуд і, погрожуючи вогнепальною зброєю, заблокувала вихід і почала розстрілювати мусульман.

 

На момент захоплення в мечетях перебували близько двох і трьох сотень осіб відповідно.

 

При цьому один з терористів, 28-річний Брентон Таррант, транслював все, що відбувалось, за допомогою камери Go Pro.

 

В ході дій правоохоронних органів через деякий час вдалося звільнити заручників. Точна кількість нападників поки не називалася, але спочатку повідомили про арешт чотирьох підозрюваних (троє чоловіків і однієї жінки), але пізніше інформацію уточнили – затримані троє. Також повідомлялося про самогубство двох інших зловмисників.

Як повідомив комісар поліції Нової Зеландії Майк Буш, одному із затриманих, 28-річному хлопцю, вже пред'явили звинувачення у вбивстві, і в недалекому майбутньому він постане перед судом.

 

"Решта поки допитується офіцерами поліції, проте свого часу звинувачення будуть пред'явлені всім трьом", – зазначив комісар, додавши, що ніхто із затриманих не перебував у терористичних організаціях.

 

Свої співчуття у зв'язку з трагедією в Крайстчерчі вже висловили Європарламент, Туреччина, Австралія, а Рада Європи, Іспанія, Пакистан та інші країни засудили атаку. До того ж, австралійський прем'єр Скотт Моррісон розпорядився приспустити прапори в країні на згадку про жертв.

 

Із засудженням також виступили і в Інтерполі, висловивши готовність надати владі країни необхідну допомогу в розслідуванні події.

 

Правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних у причетності до стрілянини - трьох чоловіків і одну жінку.

 

Одним з озброєних людей є австралієць, який написав 37-сторінковий маніфест, що описує його наміри. У ньому злочинець каже: "Це терористичний акт". Додамо, що вбивця вів пряму трансляцію розстрілу прихожан в мечеті.