НОВИНИ

Дружина російського військового 99-ї бригади МТЗ несвідомо видала докази для Гааги - InformNapalm

Зокрема, у лютому 2017 року Алєся Ткалєнко у соцмережі “ВКонтакті” розмістила фото медалі “За повернення Криму” та нагородне посвідчення до неї.

Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm у п'ятницю, 15 березня, оприлюднила дані військового 76-го ремонтно-відновлювального батальйону 99-ї бригади матеріально-технічного забезпечення Дмітрія Ткалєнка, який брав участь в операції захоплення Криму. Частину доказів участі російського військового в окупації півострова розмістила в мережі його дружина Алєся Ткалєнко.

 

Як зазначається, Ткалєнко Дмітрій Вітальєвіч народився 14.09.1994 року у місті Кримськ Кримського району Краснодарського краю РФ. У Кримську з 2001 по 2010 роки навчався в школі № 20, з 2010 по 2013 роки – в 70-му професійному ліцеї.

 

 

Перші армійські фото з’явилися в альбомі соцмережі “Однокласники” у липні 2013 року. А весною 2014 року в альбомі Ткаленка з’явились фотографії, зроблені в Криму.

 

 

У лютому 2017 року Дружина Дмітрія Алєся Ткалєнко (Хорошева) у своєму профілі соцмережі “ВКонтакті” опублікувала фото медалі “За повернення Криму” та нагородне посвідчення до неї. Згодом ці фото були видалені, але InformNapalm зберіг їх для Міжнародного кримінального суду.

 

 

 

У нагородному посвідченні вказаний номер військової частини, в якій служив (судячи з петлиць на формі, зв’язківцем) рядовий Дмітрій Ткалєнко – в/ч 72153. Це 99-та бригада матеріально-технічного забезпечення. Посвідчення до медалі підписав полковник Єгоров Ігарь Анатольєвіч, який станом на 2014 рік був командиром 99-ї ОБр МТЗ.

 

У коментарях до наступної фотографії Д. Ткаленко говорить, що перебуває в Слов’янську:

 

 

Вочевидь, йдеться про Слов’янськ-на-Кубані, де базується 76-й ремонтно-відновний батальйон. Це підтверджується даними профілів друзів Ткаленка.

 

Так, Ткаленка впізнано на груповій фотографії у профілі його товариша по службі Юрія Шангіна:

 

 

У Шангіна є фото, на якому військовослужбовці в розташуванні військової частини. На стіні стенд, на якому бачимо напис “Слов’янськ-на-Кубані”:

 

 

На столі упаковка з назвою піцерії та номером телефону. Це телефон піцерії “Фараон” у Слов’янську-на-Кубані:

 

 

Ще одну важливу фотографію було виявлено в альбомі Дмитра Ткаленка. На фото він з батьком, обоє у військовій формі та зі зброєю. Підпис під фото: “я з батьком в криму))”.

 

 

Віталій Ткалєнко, батько Дмітрія, брав участь в операції захоплення Криму в складі 18-ї ОМСБр, він фігурант розслідування Список-1097: як 18-та ОМСБр ЗС Росії окупувала Крим.

 

 

Як повідомляли, міжнародна волонтерська спільнота InforNapalm у вівторок, 19 лютого, оприлюднила докази безпосередньої участі військовиків 68-ї бригади кораблів охорони водного району (в/ч 26977) Чорноморського флоту РФ в операції по захопленню Криму.