НОВИНИ

Адвокат: ЄСПЛ може ухвалити рішення щодо катастрофи МН17 у другій половині 2019-го або на початку 2020-го

Путін і Росія можуть ніколи не визнати, що малайзійський літак над Донбасом збили вони, однак їм доведеться мати справу з усіма тими проблемами, які їм створить рішення суду за позовом рідних.

Адвокат Джеррі Скіннер, який представляє родини загиблих у катастрофі малайзійського літака рейсу МН17 у позові проти РФ у Європейському суді з прав людини, в інтерв’ю Тижню висловив сподівання, що рішення ЄСПЛ за позовом рідних загиблих буде ухвалене у другій половині 2019-го або на початку 2020-го.

 

Він зауважив, що Владімір Путін і Росія можуть ніколи не визнати, що малайзійський літак над Донбасом збили вони. Однак їм доведеться мати справу з усіма тими проблемами, які їм створить рішення суду за позовом рідних.

 

«Відповідна реакція з великою компенсацією для сімей додасть їм більшого відчуття справедливості, ніж коли йшлося про жертви вибухів у будинках, загиблих у театрі на Дубровці чи «матерів Беслана». Як колись сказав великий борець із переважаючими обставинами, «ніколи, ніколи, ніколи не здавайся» (мається на увазі виступ Вінстона Черчилля. — Ред.). Щоб показово розправитися з Росією за звірства, не потрібна компенсація. Необхідне покарання», - сказав Скіннер.

 

Адвокат повідомив, що об’єднана слідча група продовжує розслідування та кримінальне впровадження.

 

«Сподіваємося, що РФ передасть Нідерландам осіб, які проходять у кримінальній справі. Нідерландці достатньо наполегливі, вони переслідуватимуть їх. Сумний факт, який не можна оминути: все, чого хотіли б сім’ї, — повернути своїх близьких. Однак цього ніколи не станеться. Тому, на мою думку, необхідно отримати всі можливі компенсації за збитки й посадити всіх причетних росіян за ґрати. Але водночас не слід забувати те, що я сказав раніше. Родинам треба зорганізуватися й заради тих, кого вони любили, розповідати правду, поширювати та публікувати її. Тримати її перед обличчям Росії, щоб вона лишалася там, допоки Путін відмовляється взяти на себе відповідальність», — наголосив Скіннер.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.