НОВИНИ

ДПСУ наступного тижня переходить до посиленої охорони кордону

У взаємодії із Національною поліцією сплановані додаткові заходи з контролю за дотриманням режиму державного кордону у контрольованих прикордонних районах.

Державна прикордонна служба України з наступного тижня перейде в посилену фазу охорони кордону у зв'язку з президентськими виборами. Про це у четвер, 14 березня, повідомив помічник голови ДПСУ, прес-секретар Олег Слободян на брифінгу «Про заходи щодо посилення системи охорони кордону під час проведення виборів».

 

"Впродовж березня у межах компетенції Державна прикордонна служба України здійснює заходи з посиленої охорони кордону у зв'язку з підготовкою та проведенням виборів президента України. Мета - не допустити провокацій на державному кордоні, провезення зброї, боєприпасів, вибухівки та інших засобів терору, а також недопущення осіб, які можуть брати участь у дестабілізаційних заходах на території України у період виборів", - наголосив Слободян. 

 

За його словами, активна фаза заходів розпочнеться вже наступного тижня. При цьому Слободян повідомив, що вже уточнено розрахунки чергових сил та засобів, порядок їхніх дій при локалізації кризових ситуацій, а також сформовано резерв кінологів.

 

"На найбільш активних, загрозливих напрямках, а це кордон з Російською Федерацією, центральний сегмент молдовського кордону, адмінмежа із тимчасово окупованим Кримом, вже використовуються резерви служби у достатній кількості", - сказав він.

 

Також у взаємодії із Національною поліцією сплановані додаткові заходи з контролю за дотриманням режиму державного кордону у контрольованих прикордонних районах.

 

"Будуть виставлені додаткові контрольні пости, до складу яких будуть входити як прикордонники, так і представники Національної поліції. Сплановано та організовано чергування сил та засобів авіації Держприкордонслужби, проведено інші заходи", - додав Слободян.

 

До реалізації даного плану будуть залучені резерви керівників органів охорони державного кордону та начальники регіональних управлінь, бійці загону оперативного реагування "Дозор" та добровільні громадські формування.

 

"Загалом несення служби на державному кордоні забезпечуватимуть близько 7 тисяч прикордонників щодоби. На посилення заходів додатково щодоби залучатиметься ще понад 1 тисячу 300 осіб", - заявив Слободян. 

 

Як повідомляли, начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що Росія, у зв'язку з передвиборчим періодом в Україні, може влаштовувати диверсії та саботаж поблизу передової на Донбасі та у глибокому тилу.