НОВИНИ

Голова КВУ: Проблема скуповування голосів через сітки може проявитися напередодні голосування

Проте, за прогнозами Олексія Кошеля, великого масштабу таких сіток на президентських виборах не буде.

Голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель прогнозує, що проблема скуповування голосів  на президентських виборах через сітки може проявитися напередодні голосування, проте великого масштабу таких сіток не буде, дуже задіяти їх на загальнодержавному рівні доволі складно. Про це йдеться в матеріалі журналіста Тижня Станіслава Козлюка «Агітаційні сітки та чорна готівка».

 

«Під час виборів у мажоритарних округах купити 5–6% голосів через сітки цілком реально. Щоб купити стільки само на виборах президента, потрібна схема загальнодержавного масштабу. Поки що ми бачимо взаємні звинувачення штабів. Бачимо схему, яку нібито розкрила СБУ. Однак у тому, чи тут ідеться про підкуп, чи лише про фінансування агітаторів, має розібратися слідство. Думаю, що на виборах ми не побачимо великого масштабу таких сіток. Адже задіяти їх на загальнодержавному рівні доволі складно. Проте я цю небезпеку не відкидав би», - сказав він.

 

За словами Кошеля, наразі важко робити якісь висновки щодо існування сіток. І водночас голова КВУ зауважує: для агітаційної кампанії цілком реальною може бути цифра 50–70 тис. агітаторів, яких залучає кандидат. Оскільки йдеться про агітаційну кампанію «від дверей до дверей». Разом із тим якщо СБУ заявляє про 650 тис. людей, то, на думку Кошеля, тут справді може йтися про технологію підкупу виборців.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.