НОВИНИ

У НАТО підтвердили політику "відкритих дверей" для України

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг представив річну доповідь у штаб-квартирі НАТО.

У річній доповіді НАТО підтвердило відданість принципу «відкритих дверей» щодо свого розширення, а також рішення Бухарестського саміту НАТО від 2008 року, що Україна і Грузія стануть членами НАТО, коли відповідатимуть всім необхідним вимогам. Відповідне положення міститься у доповіді за 2018 рік, яку у четвер, 14 березня, представив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг у штаб-квартирі НАТО.

 

«На Брюссельському саміті (у липні 2018 року) лідери НАТО ще раз підтвердили рішення Бухарестського саміту 2008 року, що Грузія стане членом НАТО. З огляду на те, що Україна поновила курс на членство в НАТО, союзники також дотримуються рішення, прийнятого на саміті у Бухаресті та на наступних самітах», - йдеться у документі.

 

Разом з цим, в ході прес-конференції Генеральний Секретар НАТО, відповідаючи на пряме запитання журналістів щодо перспективи для України отримати План дій щодо членства, зауважив, що Україна і НАТО вже мають всі наявні інструменти, які є необхідними для ефективного партнерства.

 

«У тому що стосується України, ми вже маємо різні інструменти. Ми маємо Річну національну програму, Комісію НАТО-Україна, різні заходи партнерства. Тож ми вже маємо всі ці інструменти в наявності, вони можуть бути використані для зміцнення нашого партнерства та з тим, щоб допомогти Україні на її шляху до євроатлантичної інтеграції», - зауважив Столтенберг.

 

Союзники з Північноатлантичного альянсу також підтвердили власні зобов’язання щодо підтримки України.

 

«Суверенна, незалежна та стабільна Україна, яка твердо віддана демократії та верховенству права, є ключовим фактором для євроатлантичної безпеки. З часів коли Росія незаконно анексувала Крим у 2014 році, НАТО нарощувало політичну та практичну підтримку України. Це зобов’язання було підтверджено під час Брюссельського саміту у липні 2018 року, коли лідери країн НАТО зустрілися з Президентом України Петром Порошенком», - йдеться у доповіді за 2018 рік.

 

В окремому розділі доповіді, який присвячено Україні, також йдеться про те, що у 2018 році в рамках Комісії Україна-НАТО (яка була заснована у 1997 році), сторони продовжували обговорювати ситуацію з безпеки в Україні та навколо неї, включаючи Криму, ситуацію на Сході Україні та у Чорному морі. Вони також обговорювали масштабні реформи в Україні, спрямовані на імплементацію євроатлантичних принципів і стандартів, в контексті прагнення України до членства в НАТО.

 

У доповіді також йдеться про те, що зобов’язання НАТО щодо допомоги Україні у реформах сектору безпеки й оборони в рамках широкого пакета допомоги – включаючи 10 трастових фондів, - залишається на високому рівні.

 

Нагадаємо, президент Петро Порошенко повідомив, що українська армія поступово переходить до стандартів НАТО в озброєнні та реформуванні системи управління. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.