НОВИНИ

Рада вирішила промовчати на слова Путіна про перемогу СРСР у війні і без України

Верховна Рада відмовилася засудити заяву прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна про роль України у Другій світовій війні.

За прийняття відповідного проекту постанови №7493 проголосували 97 депутатів при мінімально необхідних 226.

У заяві парламенту, яку він відмовився зробити, пропонували зазначити, що висловлювання Путіна, який заявив 16 грудня, що СРСР і без України переміг би у війні, нівелюють роль України й українського народу у звільненні світу від фашизму, применшують український внесок у перемогу.

Пропонували також просити владу Росії не допускати спекуляції на гуманітарних темах і закликати керівництво Росії з повагою ставитися до трагічних сторінок історії України.

Відхиливши проект постанови, Рада також відмовилася звернутися до російської влади із закликом будувати двосторонні відносини виключно на основі глибокої взаємоповаги й рівноправного партнерства.

Нагадаємо, у грудні 2010 року під час спілкування з росіянами в прямому ефірі російський прем’єр заявив, що Росія перемогла б у Другій світовій війні, навіть якщо б Україна не входила до складу Радянського Союзу.

Міністерство закордонних справ України розцінило цю заяву російського прем'єра як його особисту позицію і не визнало за необхідне дати їй офіційну оцінку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.