НОВИНИ

Політв'язня Балуха завтра доправлять в одну з колоній Тверської області — мати

Наталя Балух повідомила, що 13 березня Володимира відправили з Ярославля у Твер.

Українського політв'язня Володимира Балуха мають завтра доставити у колонію у Тверській області. Про це у четвер, 14 березня, Громадському повідомила мати політв’язня Наталя Балух.

 

«Вчора його відправили з Ярославля у Твер. Завтра він має бути там», — сказала пані Наталя.

 

Вона розповіла, що син дзвонив, коли був у Ярославлі: «Про себе, про своє здоров’я нічого не каже. Тільки питає: «Мамо, як здоров’я, як у тебе справи?».

 

За словами матері, вчора, 13 березня, через правозахисників Володимиру встигли передати продукти та цигарки. Вона нагадала, що за період його незаконного утримання бачила сина лише два рази, востаннє влітку 2018 року.

 

Як повідомляли, українського політв'язня Володимира Балуха доправляють в одну з "червоних" колоній (колонії, які повністю підпорядковані адміністрації - ред.) Тверської області Російської Федерації. 

 

Нагадаємо, у колоніях загального режиму у Тверській області Російської Федерації, куди етапують українського політв'язня Володимира Балуха, застосовують насильство до ув’язнених. 

 

Раніше перша віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомляла, що Володимира Балуха відправили по етапу з Криму для подальшого відбування покарання у Тверську область РФ. Крім того, про це також заявляв адвокат Микола Полозов.

 

Нагадаємо, засудженого в анексованому Росією Криму українського активіста Володимира Балуха, якого раніше вивезли з півострова в РФ, етапували з СІЗО Краснодара в невідомому напрямку. 

 

Російська омбудсмен Татьяна Москалькова заявила, що Балуха відправлено до місця відбування покарання. 

 

Своєю чергою, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що українського політв'язня Володимира Балуха вивезли до Краснодару (Російська Федерація). 

 

У понеділок, 18 лютого, Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО в окупованому Криму.

 

Нагадаємо, 16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

5 липня  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.