НОВИНИ

Українські прикордонники затримали бойовика батальйону "Зоря"

Як зазначається, чоловіка зупинили на КПВВ «Каланчак», коли він намагався перетнути адмінмежу з окупованою територією Криму.

Військовослужбовці Держприкордонслужби спільно з співробітниками Генерального управління Нацполіції АР Крим викрили особу, причетну до дій незаконних збройних формувань на сході України. Про це у четвер, 14 березня повідомляє преслужба ДПСУ.

 

Як зазначається, чоловіка зупинили на КПВВ «Каланчак», коли він намагався перетнути адмінмежу з окупованою територією Криму. Під час оформлення прикордонники Херсонського загону встановили, що громадянин України 1992 року народження порушив порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та незаконно потрапив у Крим через «Керченський міст» з території РФ.

 

 

Згодом він пішки намагався його залишити в напрямку материкової України. Серед особистих речей громадянина виявили військову форму одягу та жетон «ВМФ России».

 

У ході подальшого з`ясування всіх обставин спільно з співробітниками поліції стало відомо про причетність даної особи до діяльності НЗФ і участі в бойових діях проти ЗС України. Чоловік зізнався, що у 2014 році на території Росії його завербували до складу незаконного збройного формування «Зоря» на території Луганської області.

 

Під час одного з боїв він отримав тяжкі поранення та згодом виїхав до РФ. Потім проживав в місті Пенза і був нагороджений нагрудним знаком «Крест Добровольца».

 

 

По даному факту до Нацполіції направлено повідомлення за можливими ознаками злочину передбаченого ч.2 ст.260 КК України «Створення непередбачених законом збройних або військових формувань».

 

Відмітимо, що в 2019 році прикордонниками спільно з іншими правоохоронними органами виявлено 59 таких осіб. До органів досудового розслідування направлено 39 повідомлень про виявлені кримінальні порушення за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст.260 КК України.

 

Як повідомляли, у 2018 році на Донбасі прикордонники Донецько-Луганського регіонального управління затримали 154 члени незаконних збройних формувань.