НОВИНИ

Туск проситиме лідерів ЄС про відтермінування Brexit на тривалий період

Президент Європейської ради Дональд Туск на саміті ЄС буде просити лідерів про перенесення Brexit.

Президент Європейської ради Дональд Туск на саміті ЄС буде просити лідерів про перенесення Brexit на тривалий період. Про це він написав у Twitter.

 

"Протягом консультацій перед самітом ЄС я буду апелювати до лідерів 25 держав-членів бути готовими до тривалого відтермінування Brexit, якщо Британія вирішить переглянути свою стратегію щодо виходу з ЄС і знайде консенсус з цього питання" - написав Туск.

 

Раніше Мей заявила, що парламент проведе голосування щодо угоди про вихід з ЄС на тижні, що починається 14 січня.

 

Як повідомлялося, 10 грудня  Мей скасувала остаточне голосування в парламенті з питання про затвердження Brexit. 

 

Своєю чергою, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що вирішив скликати на 13 грудня позачерговий саміт ЄС для обговорення Brexit через те, що уряд Великої Британії відклав ратифікацію угоди. 

 

10 грудня Суд ЄС вирішив, що  Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. 

 

Раніше Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​

 

Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.